Olkusz

W poniedziałek (5.04. br.) policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym celem tej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

W tym dniu policjanci sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierujący,  wykorzystując ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi weryfikowali również  stan trzeźwości kierujących i kontrolowali wyposażenie samochodów.

Policjanci skontrolowali 88 kierowców, z czego 83 przekroczyło dozwoloną prędkość. Kierowcy, którzy jechali brawurowo, otrzymywali mandaty karne, a dwóm policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości. Pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o tym i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments