szosa 1

W Wolbromiu 28-letni kierowca osobowego seata wjechał w tył policyjnego radiowozu. Mężczyzna był kompletnie pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło na ul. Szosa Olkuska w niedzielny wieczór około godz. 20:30. – Dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że na drodze leży sarna. Na miejsce wysłał więc policyjny patrol, który potwierdził informację. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, gdzie leżało martwe zwierzę, włączyli sygnały świetlne i oczekiwali na przyjazd weterynarza – relacjonuje st. asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

Po kilku minutach od przyjazdu mundurowych w tył ich radiowozu uderzył seat leon, za kierownicą którego siedział 28-letni mężczyzna. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Wolbrom był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,4 promila alkoholu.

Uderzenie było na tyle mocne, że na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Zarówno kierowca jak i dwójka policjantów została przewieziona do olkuskiego szpitala. – Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia drogowego nie były poważne i po udzieleniu pomocy medycznej zostali oni zwolnieni do domów – dodaje Katarzyna Matras.

28-letni kierowca stracił prawo jazdy. To jednak dopiero początek jego większych problemów, bowiem mężczyzna już wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo w całości sfinansuje wyrządzoną przez siebie szkodę.

szosa 2

Fot. KPP Olkusz

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
P X TjózekwujekOlk1theon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
theon
theon

Ot i rozsławił obywatel gminę tak jak umiał najlepiej 😆

Olk1
Olk1

Ponoc jedna Pani radna rady powiatu z PO tez jechała na podwójnym gazie i też straciła prawo jazdy.

wujek
wujek

[quote name=”theon”]Ot i rozsławił obywatel gminę tak jak umiał najlepiej :lol:[/quote]

Takich co mogą rozsławić Gminę jest sporo w każdej Gminie, tylko żeby tak rozsławić trzeba dać się złapać.

józek
józek

kto kierował tym seatem?

P X T
P X T

[quote name=”józek”]kto kierował tym seatem?[/quote]
Wcale by mnie nie zdziwiło jakby to był policjant. Oni mają większą „odwagę” na takie akty, bo żyją świadomością, że swój swojego nie ruszy. I nie ruszają, ale jak się już sprawa rypnie (jakaś stłuczka czy dachowanko) to wtedy pozostaje im czekanko aż „sprawa ucichnie”.
Prokuratorek pogrozi tylko paluszkiem, że nunu, chociaż sam też nieraz wsiadał po drinku, to nie wypada karać kogoś z „pierwszej linii frontu”. Teraz się takie sytuacje powoli zmieniają bo Pisiory już tak łatwo nie odpuszczają uprzywilejowanym kastom władzuchny.