Bolesław

Polskokatolicki ksiądz Tadeusz Budacz, zamierza w najbliższą niedzielę poświęcić bożonarodzeniowe opłatki, transmitując jednocześnie całe wydarzenie w Internecie. W poniedziałek zaś rozwiezie je swoim parafianom pod same drzwi.

Ksiądz Tadeusz Budacz z polskokatolickiej parafii pod wezwaniem św. Barbary w Krzykawie – Małobądzu znany jest ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do szerzenia ewangelii. W swojej pracy czerpie garściami z dobrodziejstw Internetu, za pomocą którego na bieżąco komunikuje się ze swoimi „owieczkami”. Nie boi się również wychodzić do nich ze swoją posługą. I robi to częściej, niż raz do roku, w trakcie wizyty duszpasterskiej.

Wiosną ksiądz zasłynął zorganizowaniem mobilnego święcenia palm i wielkanocnych pokarmów. W posłudze pomagali mu wtedy jego syn oraz dwaj inni polskokatoliccy duchowni – Antoni Norman i Bartosz Norman z parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Bukownie. Przez trzy dni „mobilni” kapłani odwiedzili wiele okolicznych sołectw i osiedli, dokonując poświęcenia z samochodu koszyczków wystawianych przy ogrodzeniach domów, na balkonach lub w oknach mieszkań.

Jak można było się spodziewać, także i tym razem ksiądz nie zamierza poddać się w obliczu pandemii. W najbliższą niedzielę, o godzinie 9:30, duszpasterz planuje poświęcić opłatki na stół wigilijny. Wydarzenie transmitowane będzie oczywiście w Internecie. W poniedziałek zaś, w godzinach miedzy 8:00 a 14:00, razem ze swoim synem, rozwiezie je w zdezynfekowanych i szczelnie zapakowanych foliach do domów swoich parafian. „Pakiety świąteczne” zostawiane będą w skrzynkach na listy, furtkach, lub też zawieszane na klamkach do drzwi.

– Ci Wszyscy, którzy chcieliby otrzymać od nas opłatek proszeni są w by w tym dniu i w tych godzinach po prostu zostawili pustą reklamówkę na swoim ogrodzeniu czy drzwiach, byśmy mogli tam zostawić opłatki. Najlepiej zgłosić chęć ich otrzymania wcześniej poprzez SMS lub wiadomość na Facebook-u. Jeśli zdarzyłoby się, że kogoś pominęliśmy, to prosimy w tym dniu o telefon pod numer 504 094 027, tak, abyśmy mogli naprawić przeoczenie – informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych kapłan.

Trasa ich przejazdu przebiegać ma przez: Ujków Nowy, Pniaki, Małobądz (ul. Górna, Miła i Kmieca), Krzykawę, Krzykawkę (ul. Fr. Nullo, Kużniczka, Nowa, Starowiejska, Słoneczna, Podgórska), Krze i Podlipie. – Ja z moją rodziną przy wigilijnym stole będziemy pamiętać o każdym z was, tak jakbyście byli z nami. Proszę nie zapomnijcie też o nas zasiadając do wigilijnej wieczerzy, bo my również potrzebujemy waszego modlitewnego wsparcia. Przez te symbole świąteczne możemy być razem i zachować wszystkie tradycje i polskie zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia – apeluje do swoich parafian polskokatolicki ksiądz.

fot.: pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments