sprzatanie witeradow2

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie w dniu 18 września br. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata- Polska 2014”.
Dzieci wraz z nauczycielami zadbały o czystość terenu wokół swojej szkoły oraz pobliskiego lasu mieszczącego się nieopodal drogi biegnącej z Witeradowa w stronę Gorenic. Uczniowie wyposażeni w kamizelki oraz odblaski „świecili przykładem” prezentując, jak piesi powinni poruszać się po drogach, aby pozostawać widocznym dla przejeżdżających samochodów. Przeprowadzona akcja miała na celu nie tylko uporządkowanie najbliższego otoczenia, ale również utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji „Odblaskowa Szkoła”, której głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi uczniów na zasady bezpieczeństwa na drodze oraz propagowanie powyższych idei w lokalnym środowisku.

Kontynuacją akcji „Odblaskowa Szkoła” był konkurs plastyczny przeprowadzony w dniu „Sprzątania świata” na terenie szkoły promujący postawy propagujące bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym. Zadaniem uczniów klas I- III było przygotowanie prac plastycznych na temat „Rowerem po ulicach miasta”, w których dzieci miały ukazać, w jaki sposób należy poruszać się rowerem w przestrzeni miejskiej uwzględniając zasady ruchu drogowego. Uczniowie klas starszych IV- VI mieli za zadanie przygotować projekty atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży odblaskowych bluz, które mają na celu poprawę widoczności pieszych na drogach.

Uczestnictwo w opisywanych wydarzeniach pozwoliło na dostrzeżenie przez dzieci istotnych problemów w funkcjonowaniu społeczności, jakimi są dbanie o naturalne środowisko oraz bezpieczeństwo na drodze.

SP Witeradów

sprzatanie witeradow1

sprzatanie witeradow

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze