szkola

599 szkół z Małopolski zostało zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu „Aktywna Tablica”, polegającego na wyposażeniu placówek w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe. Dotacje otrzyma 18 placówek z powiatu olkuskiego.

„Aktywna Tablica” to rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 14 tys. złotych. W przypadku skorzystania z maksymalnej dotacji, organ prowadzący szkołę musi wnieść wkład własny w wysokości 3 tys. 500 złotych.

Na liście zakwalifikowanych placówek znalazły się” SP nr 1 i SP nr 2 z Bukowna, SP nr 1 z Olkusza, SP w Zedermanie, SP w Osieku, SP w Sienicznie i SP w Braciejówce. Z terenu gminy Wolbrom jest osiem placówek: SP w Dłużcu, Sp w Jeżówce, SP w Zarzeczu, ZS w Wolbromiu, SP w Wierzchowisku, ZSP w Wolbromiu, SP w Łobzowie i SP w Gołaczewach. W wykazie widnieją też trzy szkoły podstawowe z gminy Trzyciąż: w Zadrożu, Suchej i Jangrocie.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze