ziemia kluczewska logo

W gminie Klucze wkrótce rozpocznie się cykl różnorodnych zajęć dla osób powyżej 60. roku życia. Wszystko to w ramach projektu „Aktywny Senior Kluczewski”, którego autorem jest Stowarzyszenie „Ziemia Kluczewska”. Realizacja programu potrwa od lipca do grudnia tego roku.

Projekt został zgłoszony do tegorocznego konkursu Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wniosek znalazł się na wysokiej, 50. lokacie na liście rankingowej i uzyskał dofinansowanie w wysokości 59 tys. 875 złotych.

Głównym celem projektu jest realizacja szeregu działań, mających na celu integrację międzypokoleniową, aktywność fizyczną oraz turystyczno-rekreacyjną na rzecz poprawy jakości i poziomu życia osobom starszym, a także budowę przyjaznego społecznego klimatu dla godnego starzenia się.

W ramach „Aktywnego Seniora Kluczewskiego” zostaną zrealizowane cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich obejmuje cykl zajęć edukacyjno-integracyjnych w zakresie zdrowego stylu życia w formie warsztatów farmaceutycznych, z rehabilitantem i ratownikiem medycznym. Drugi blok dotyczy rozwoju fizycznego seniorów poprzez zajęcia gimnastyczne i ruchowe, ćwiczenia na siłowni pod chmurką oraz aqua aerobik na basenie. Trzecią część projektu stanowią wycieczki: krajoznawczo-poznawcze (rajd pieszy po Pustyni Błędowskiej „ Babski Comber”), rowerowa zorganizowana z myślą o rosnącej grupie cykloturystów z terenu Gminy Klucze oraz piesza „Swego nie znacie cudze chwalicie”. W ramach czwartego bloku zaplanowano wyjazdy: edukacyjne do Wrocławia oraz rehabilitacyjno-leczniczy do Szaflar.

Podsumowaniem projektu „Aktywny Senior Kluczewski” będzie Dzień Zdrowia. Tam uczestnicy programu zaprezentują m. in. swoje osiągnięcia w pokazie ćwiczeń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze