bazylika ewakuacja

W niedzielę 29 kwietnia, chwilę po godz. 11 policjanci odebrali anonimowe zgłoszenie o podłożonej bombie. Wybuchł miał nastąpić w samo południe w jednym z olkuskich kościołów.

Błyskawicznie w okolicach świątyń pojawiły się służby mundurowe, a w kościołach gdzie sprawowane były Msze święte zarządzono ewakuację około dwóch tysięcy wiernych. Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania ewentualnych materiałów pirotechnicznych. Cała akcja trwała około półtorej godziny. Ostatecznie informacja o podłożonej bombie okazała się nieprawdziwa.

W czasie gdy służby prowadziły przeszukania świątyń, policjanci namierzyli osobę, która podniosła alarm. – W tej sprawie zatrzymaliśmy 42-letniego mężczyznę. Jednocześnie policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy, z którego mieszkaniec Olkusza dzwonił z informacją o realnym zagrożeniu. Mężczyzna trafił na konsultację psychiatryczną do Nowego Szpitala. Został tam zatrzymany na obserwację – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda, oficer prasowy olkuskiej komendy.

42-latek za swój głupi żart może słono zapłacić. Za wywołanie alarmu bombowego sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może również zdecydować o poniesieniu przez niego kosztów całej akcji, a jak wiadomo, nie są to małe sumy.

Zaplanowane na godz. 13:00 niedzielne msze święte w parafiach św. Andrzeja Apostoła i Maksymiliana Marii Kolbego odbyły się zgodnie z harmonogramem, tyle tylko że w plenerze. Popołudniowe Eucharystie już bez przeszkód sprawowane były w świątyniach.

msza rynek

msza rynek1

msza rynek2

msza pasterz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tom
tom
4 lat temu

[quote name=”Adamo”]Idiota i tyle. Nawet sobie gość nie zdaje sprawy z tego co by było, gdyby wybuchła panika i ludzie zaczęli się tratować, uciekając w popłochu. Poza tym kiedyś niejeden myślał, że niezarejestrowanej karty policja nie namierzy i aby uniknąć np klasówki w szkole dzwonili i informowali, że w szkole jest bomba, aby nie było lekcji. Zdziwienie, rozpacz i wstyd na całe miasto, kiedy policja zapukała do drzwi i wyprowadziła w kajdankach bandytę. 42 lata to już nie młokos, ale jeszcze pstro w głowie i szajba odbija z nudów, głupoty, albo że zbyt dużej dawki alkoholu. Takim, to tylko współczuć głupoty. Może więzienie takiego nauczy używać mózgu.[/quote]
Tylko takiego trzeba utrzymywać. Koszty akcji plus kara np. 30.000 i paka. No niech będą zawiasy np. 3 lata na 5 lat ale przez ten okres np. kilkadziesiąt godzin prac społecznych miesięcznie.
Co lepsze????

tom
tom
4 lat temu

[quote name=”xyz”][quote name=”tom”]Szczyt głupoty.
Myślał, że go nie namierzą. Teraz jak numery na karte sa rejestrowane to nikt nie jest anonimowy.
Gorzej jakby ukradł komus telefon i zadzwonił.[/quote]
Bo to wielki problem skorzystać z czeskiej karty i używanego telefonu za 20-30 zł.[/quote]
Jeden tak zadzwonił kilka lat temu do szpitala. Mieli tylko nagrany głos. w TV wyemitowali kilka razy na różnych stacjach. ktoś rozpoznał i gościa za tyłek. Dostał pare lat. Jedna osoba co była operowana umarła

Adamo
Adamo
4 lat temu

Idiota i tyle. Nawet sobie gość nie zdaje sprawy z tego co by było, gdyby wybuchła panika i ludzie zaczęli się tratować, uciekając w popłochu. Poza tym kiedyś niejeden myślał, że niezarejestrowanej karty policja nie namierzy i aby uniknąć np klasówki w szkole dzwonili i informowali, że w szkole jest bomba, aby nie było lekcji. Zdziwienie, rozpacz i wstyd na całe miasto, kiedy policja zapukała do drzwi i wyprowadziła w kajdankach bandytę. 42 lata to już nie młokos, ale jeszcze pstro w głowie i szajba odbija z nudów, głupoty, albo że zbyt dużej dawki alkoholu. Takim, to tylko współczuć głupoty. Może więzienie takiego nauczy używać mózgu.

xyz
xyz
4 lat temu

[quote name=”tom”]Szczyt głupoty.
Myślał, że go nie namierzą. Teraz jak numery na karte sa rejestrowane to nikt nie jest anonimowy.
Gorzej jakby ukradł komus telefon i zadzwonił.[/quote]
Bo to wielki problem skorzystać z czeskiej karty i używanego telefonu za 20-30 zł.

tom
tom
4 lat temu

Szczyt głupoty.
Myślał, że go nie namierzą. Teraz jak numery na karte sa rejestrowane to nikt nie jest anonimowy.
Gorzej jakby ukradł komus telefon i zadzwonił.

Pomoc
Pomoc
4 lat temu

[quote name=”Miki”]Olkuski oddział palikociarni w natarciu![/quote]
Masz dane o sprawcy?
Pomóż policji :-*

...
...
4 lat temu

[quote name=”olo”]powinni go zbadać i jeśli to świr zamknąć w Tworkach :lol:[/quote]
A co tu badać? Oczywistość oczywistą? Szkoda czasu badaczy.

olo
olo
4 lat temu

powinni go zbadać i jeśli to świr zamknąć w Tworkach 😆

PXT
PXT
4 lat temu

Pewnie popił wczoraj na imprezie a może i do lustra na odreagowanie stresu po służbie no i nastąpiła pomroczność jasna, bo wiekowo to raczej nie młokos. Ale wtedy o upublicznieniu nie ma co marzyć.

Miki
Miki
4 lat temu

Olkuski oddział palikociarni w natarciu!

Rafał
Rafał
4 lat temu

Bardzo nieodpowiedzialny człowiek

Wierny
Wierny
4 lat temu

Dokładnie. Proszę upublicznic wizerunek tego bandziora

...
...
4 lat temu

Żądam upublicznienia personaliów i wizerunku tego świra, w celu odstraszenia od takich żartów innych czubków.