komisariat nowy2

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie ogłosiła przetarg na budowę nowego komisariatu w Kluczach. Powstanie on na działce sąsiadującej z obecną siedziba policji. 

Porozumienie pomiędzy władzami gminy Klucze oraz Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie dotyczące inwestycji zostało podpisane trzy lata temu. W ubiegłym roku samorząd przekazał w formie darowizny nieruchomość, na której powstanie nowy obiekt. Gmina zajęła się projektem, dofinansuje również inwestycję kwotą 550 tys. złotych. Wartość inwestycji to około 4,5 mln złotych. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków Skarbu Państwa.

Obecna siedziba policji nie spełnia wymogów zawartych w ogólnopolskim programie standaryzacji warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać komisariaty. Problemem jest też obsługiwanie przez Komendę Powiatową Policji w Olkuszu wszelkich zgłoszeń telefonicznych. W nowym komisariacie dyżurny będzie przyjmował zgłoszenia całodobowo. Obiekt ma być nowoczesny i funkcjonalny, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak już informowaliśmy, inwestorem jest policja, natomiast Gmina Klucze zadba o zagospodarowanie otoczenia komisariatu, czyli o urządzenie terenów zielonych oraz budowę parkingu.

Fot. źródło: UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
4 lat temu

Wygląda troche jak stodoła w polu.