a. barczyk

Podczas XXXVI sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu  Andrzej Maciej Barczyk, mieszkaniec Kąpiel Wielkich, złożył uroczyste ślubowanie i oficjalnie objął mandat radnego. Tym samym, kolejne już w gminie Wolbrom wybory uzupełniające zapełniły wakat powstały w wyniku rezygnacji radnego z Kąpiel Wielkich Andrzeja Ducha, który niedawno objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wolbromski Zakład Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Wybory uzupełniające do RM odbyły się 14 maja br. w okręgu wyborczym nr 16, obejmującym teren Kąpiel Wielkich. O mandat ubiegało się dwoje kandydatów: zwycięzca wyborów – Andrzej Maciej Barczyk z listy KWW SAMORZĄD ODNOWA oraz Małgorzata Zofia Przybylik, startująca z listy KWW RAZEM DLA GMINY WOLBROM.

Na 752 uprawnionych do głosowania mieszkańców okręgu w wyborach wzięły udział 323 osoby, co dało frekwencję 42,95 proc. Walka wyborcza była dość wyrównana, ale ostatecznie na Andrzeja Macieja Barczyka zagłosowało 193 wyborców, a Małgorzata Zofia Przybylik uzyskała 122 głosy. Oddano 8 głosów nieważnych.

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych w 2014 r. w okręgu nr 16 mandat radnego zdobył Andrzej Duch z KWW SAMORZĄD ODNOWA, jednakże w związku z objęciem przez niego stanowiska prezesa spółki, działającej na majątku gminy, nowy prezes wolbromskich „Wodociągów” złożył mandat radnego. Dlatego właśnie konieczne stało się przeprowadzenie wyborów uzupełniających. W obecnej kadencji w gminie Wolbrom były to już trzecie wybory uzupełniające. Jako pierwszy zrezygnował Leszek Sikora reprezentujący w radzie Załęże i Domaniewice. Zastąpił go Adam Opiłka. Następnie mandat złożył Stanisław Tomasz Kołodziej, który przyjął posadę dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu. Jego miejsce, z braku kontrkandydatów bez wyborów zajął Kazimierz Pacia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadzik
Tadzik
7 lat temu

Kto? Kaziu Pacia?

Pedagog
Pedagog
7 lat temu

Świetnie napisane w ostatnim zdaniu (…) przyjął posadę 😆 😆 😆