duda pis3

W środowe popołudnie Andrzej Duda wraz ze swoim sztabem odwiedził Olkusz. To kandydat  z ramienia PiS-u na Prezydenta Polski w majowych wyborach. Po spotkaniu z mieszkańcami na płycie rynku, w biurze poselskim Jacka Osucha odbyła się konferencja prasowa z udziałem deputowanego do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

– W Olkuszu nie czuję się gościem. To mój okręg wyborczy, to także miasto, z którym rodzinnie związana jest moja żona. Bywam tutaj naprawdę często, choć dzisiejsze spotkanie jest w istocie ważnym elementem podczas mojej kampanii prezydenckiej – mówił do swoich wyborców chwilę po przybyciu do centrum miasta Andrzej Duda.

Kandydat PiS-u realizuje projekt, który sam sobie założył. Z jednej strony to jego ambicja, ale z drugiej uważa, że osoba ubiegająca się o prezydenturę powinna spotykać się ze swoimi rodakami we wszystkich zakątkach kraju, także w takich miejscowościach jak Olkusz.

duda pis2

Podobne spotkania to szansa na poznanie problemów ludzi i ich oczekiwań w kwestii wymarzonej przez nich Polski. – Bywam w różnych miejscach kraju. Były już województwa: łódzkie, zachodniopomorskie, podkarpackie, spora część Wielkopolski, a teraz także i Olkusz. Wszędzie tam, poza małymi wyjątkami głos jest jeden, a więc: brak miejsc pracy, a jeśli już praca to nisko wynagradzana oraz brak perspektyw dla młodych ludzi. I właśnie to jest dzisiaj ogromne zadanie dla władzy i dla Prezydenta RP – przekonywał kandydat.

Następna kadencja prezydencka zdaniem Andrzeja Dudy nie może być żyrandolową, przespaną. To musi być kadencja dynamicznej prezydentury. Gospodarz Polski ma bowiem rozliczne możliwości działania, posiada niezbędne kompetencje i przede wszystkim ma mandat od narodu, co oznacza jego duże zobowiązania względem społeczeństwa.

O tym, że kandydat Duda pojawi się w Olkuszu, zarówno miejscowy sztab Prawa i Sprawiedliwości jak i elektorat prawicy dowiedzieli się dzień wcześniej. Mimo to, na starówce pojawiła się spora grupa zwolenników partii, będącej w opozycji do obecnych rządów. Europoseł nie tylko przedstawił najważniejsze założenia swojej kampanii, ale także odpowiadał na pytania wyborców. Mieszkańcy żywo zainteresowani przyszłością zarówno emerytów jak i młodych ludzi, odchodzili usatysfakcjonowani, bowiem jak zapewniał Andrzej Duda, Polska już niedługo ma stać się krajem, w którym ludziom będzie żyło się tak samo dobrze jak tym z zachodniej Europy. Oczywiście na wprowadzenie zmian potrzebne będzie trochę czasu, ale w przypadku zmiany gospodarza Pałacu Prezydenckiego, zmiany o których tak głośno i ochoczo mówi się od dawna, w końcu mają zostać zauważone przez społeczeństwo.

duda pis4

– Jestem zwolennikiem obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia jakości życia wszystkich naszych rodaków, aby skończyć z wyjazdami poza granicę kraju w celu szukania lepszego bytu. Dzisiaj wielka część Polski woła o odbudowę krajowego przemysłu, woła o stworzenie perspektyw – dodał Andrzej Duda.

Obok kandydata na Prezydenta RP, w olkuskim spotkaniu z wyborcami, udział wzięli również: szef małopolskiego PiS-u Andrzej Adamczyk, Poseł Jacek Osuch, oraz powiatowi i miejscy radni reprezentujący partię zarządzaną przez Jarosława Kaczyńskiego.

duda pis5

duda pis1

duda pis6

 

52
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
52 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
dudniętyhahahauważny słuchaczha,ha,hataka prawda Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
klap
klap

Mało ludzi było. Kto był organizatorem tego spotkania?

tapeciara
tapeciara

zdjęcie było robione prze przyjazdem Andrzeja Dudy i nie odzwierciedla faktycznego stanu!

felik100
felik100

dlaczego nie było telewizji TVP Kraków 🙁 🙂

olkuszak
olkuszak

Widać ,że elektorat to słuchacze Rydzyka 70+ .

stinek
stinek

Obiecywać to może. Ale chyba zapomniał, że Urząd Prezydenta ma inne kompetencje. Ale ciemny pisowski lud to kupi

vvvv
vvvv

Na zdjęciach zrobionych po przyjeździe pana Dudy widać, że było trzy razy więcej mieszkańców niż na tych, które są poniżej publikowane.

Lidka
Lidka

Weszłam na stronę Wiad. Olk. a tam pisze dużymi litrami, że nie ma komentowania incognito tylko się wprowadza komentowanie z imienia i nazwiska. Czyżby ktoś chciał wprowadzać niedemokratyczne ograniczenia. To mi pachnie PRL-em. Teraz to będzie pisemko koalicji powiatowej. Sztabka się na tym poślizgnie.

misiek
misiek

[quote name=”Lidka”]Weszłam na stronę Wiad. Olk. a tam pisze dużymi litrami, że nie ma komentowania incognito tylko się wprowadza komentowanie z imienia i nazwiska. Czyżby ktoś chciał wprowadzać niedemokratyczne ograniczenia. To mi pachnie PRL-em. Teraz to będzie pisemko koalicji powiatowej. Sztabka się na tym poślizgnie.[/quote]

Już dawno powinni to samo wprowadzić tutaj, skończyły by się hajterskie wpisy „bacy”,czy „młodego”….

savoir vivre
savoir vivre

szkoda, że burmistrz lub starosta się nie pofatygował, żeby przywitać kandydata na prezydenta. Czy go wybiorą czy nie, to inna sprawa, ale jest urzędującym europosłem i , jak się okazuje, politykiem z pierwszej 20 w skali Polski. Nie muszą go popierać, nie muszą na niego głosować, ale przywitać się chyba by mogli.

peak
peak

A co ma obiecywać, o czym ma rozmawiać? – Komu nada obywatelstwo, order czy prawo łaski? Jak będzie sprawował rolę Zwierzchnika Sił Zbrojnych? Kiedy zwoła Radę Gabinetową czy powoła premiera? Kogo nominuje na sędziego czy profesora albo ambasadora? Czy jaki akt urzędowy wyda?

koperta
koperta

Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?

savoir vivre
savoir vivre

[quote name=”koperta”]Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?[/quote]
nie, oczywiście, że nie! nie po to wydaliśmy 20 milionów na remont Rynku, żeby nam tam chamstwo autobusami wjeżdżało!!!
a pamiętacie 2000 rok i kampanię Kwaśniewskiego? czym przyjechał na rynek? karetą w dwa siwe konie zaprzężoną?

nina
nina

[quote name=”Lidka”]Weszłam na stronę Wiad. Olk. a tam pisze dużymi litrami, że nie ma komentowania incognito tylko się wprowadza komentowanie z imienia i nazwiska. Czyżby ktoś chciał wprowadzać niedemokratyczne ograniczenia. To mi pachnie PRL-em. Teraz to będzie pisemko koalicji powiatowej. Sztabka się na tym poślizgnie.[/quote]
i bardzo dobrze wypada ponosić odpowiedzialność za swoje słowa a nie tylko ślepo hejtować.wszystkie fora takie powinny być-rejestrujesz sie i piszesz co chcesz ale sygnujesz to swoim imieniem i nazwiskiem.łatwo rzucac błotem pod nikiem -jak chocby tutaj

nie-optymistka
nie-optymistka

Zazdroszczę tym ,którzy po spotkaniu z kandydatem odeszli z rynku „usatysfakcjonowani,bowiem…..ludziom bedzie sie zylo tak jak tym na zachodzie” – wow , ja nadal jednak nie czuje sie lepiej i bogaciej, i pewnie jeszcze dlugo sie tego nie doczekam. A autorowi proponuje na spokojnie przeczytac sobie swoj wlasny artykuł by sam znalazl bledy gramatyczne , zdania wyrwane z kontekstu…itd.Przepraszam za krytyke ale tekst ogolnie bardzo slaby jak na czas ktory miala do dyspozycji. To nie notatka na goraco

j33
j33

[quote name=”koperta”]Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?[/quote]
Czepiaj się Komorobusa. Miał prawo bo miał zgodę władz i jako kandydat na prezydenta RP był dyskretnie ochraniany przez Policję.

równe szanse
równe szanse

[quote name=”j33″][quote name=”koperta”]Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?[/quote]
Czepiaj się Komorobusa. Miał prawo bo miał zgodę władz i jako kandydat na prezydenta RP był dyskretnie ochraniany przez Policję.[/quote]

Czy inni kandydaci na prezydenta np. panowie Paweł Kukiz i Grzegorz Braun otrzymaliby zgodę na takie parkowanie?

AntyKomor
AntyKomor

I to jest kandydat który nie przyniesie wstydu przed światem swoim gnuśnym i zaściankowym pitoleniem i grubą jak czołg żoną

Bredzisław Komoruski
Bredzisław Komoruski

Ho ho ho polaczki bo u nas w Warszawie to czytamy wyborczą i oglądamy w TVN Kamila Dupczoka. A w zabitym dechami Łolkuszu polaki biedaki mają darmowy przegląd olkuski gdzie pośmieją się Dudy

Kamil Dupczok
Kamil Dupczok

Cebulaki TVN oglądać jak Kamil Dupczok rzekomy ćpun wytłumaczy wam żeby głosować na Peło a nie na spotkania z Pisem chodzić i wypisywać tę swoją żółć w komentarzach na wiejskim portaliku . Byłeś w ZOMO byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą

banTUSKstan
banTUSKstan

Lepiej mieć w moherze Babcie niż dziadka w Wermachcie

sieć
sieć

Szkoda czasu na polityków. My głosujemy, a oni się bogacą.

Tęcza
Tęcza

Pan Sztaba Sławomir -Szef WO bardzo chce się uspokoić.Trochę mnie dziwi bo jak ludzie wręcz napadali na Byłego wójta Klucz to ani nie piernął a teraz robi się przyzwoitkiem mówi o kulturze wypowiedzi.Tylko gdzie była kultura jak wyzywano i ubliżano????!!!za nikim nie obstawiam ale niechaj będzie po równo dla wszystkich!!!!.nie ładnie panie sztaba pan jest taki jak reszta-stronniczy i dążący tylko do realizacji własnych celów…

savoir vivre
savoir vivre

[quote name=”równe szanse”][quote name=”j33″][quote name=”koperta”]Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?[/quote]Czepiaj się Komorobusa. Miał prawo bo miał zgodę władz i jako kandydat na prezydenta RP był dyskretnie ochraniany przez Policję.[/quote] Czy inni kandydaci na prezydenta np. panowie Paweł Kukiz i Grzegorz Braun otrzymaliby zgodę na takie parkowanie?[/quote]To nie o to, tak naprawdę chodzi, idea równości obywatelskiej, jest utopią! są ludzie w kraju, którym wolno więcej! podoba nam się to czy nie , ale tak jest! zapewne nawet tak jest słusznie, ale mniejsza z tym. Przecież ten Dudabus zaparkował dokładnie pod oknami straży miejskiej olkuskiej. Rozumiem,… Czytaj więcej »

KOLA
KOLA

PRZEPRASZAM BARDZO ALE EPOKA ŚREDNIOWIECZA DAWNO JUŻ MINĘŁA!!!!

PANIE DUDA DO DOMU DO DOMU WYNY Z TAD!!!

al
al

A na spotkaniu sama młodzież, jak widać na załączonych obrazkach. 🙂

moja krwawica
moja krwawica

Tęcza to się zaloguj i napisz to u Sztaby nie tutaj ;-P za mało odwagi?

Młody
Młody

A ja spojrzę na tą wizytę bez emocji i uprzedzeń.

Wiadomości Olkuskie i Puls Olkusza informują że w spotkaniu z Dudą na rynku olkuskim uczestniczyło 100-150 osób i że trwało ono kilkadziesiąt minut i że Duda zabierał głos w wielu kwestiach dotyczących Polski i Olkusza.
Na zamieszczonych fotkach we wszystkich pismach, pomimo zimy, widzę młodzież, osoby w średnim wieku i także seniorów. Wygląda to imponująco dlatego że nigdzie wcześniej nie spotkałem się z informacją o tej wizycie (zastanawiam się dlaczego, przegapiłem czy po prostu nikt o wizycie nie poinformował wcześniej Olkuszan)…

Młody
Młody

Przypominam sobie nie tak odległą wizytę Komorowskiego w Olkuszu,dużo wcześniej informacje i reklama, środek lata, indywidualne zaproszenia na drogi i wystawny obiad dla najbogatszych serwowany. „Menu było następujące: przystawka: Tatar z grawlaxa z kawiorem balsamicznym i dresingiem cytrusowym. Zupa: Krem z pieczonego buraka z kwaśną śmietaną i szczypiorkiem. Danie główne: Luzowane udko z kaczki na sosie z karmelizowaną gruszką z kluseczkami i gołąbkiem z kapusty włoskiej i warzyw. Deser: Czerwone owoce na kremie waniliowym z mini bezami. Napoje: kawa herbata, woda mineralna” a do tego ówczesny burmistrz zameldował: „Panie Prezydencie, w Olkuszu, w całym powiecie, tak jak w całej Polsce… Czytaj więcej »

baca
baca

[quote name=”misiek”]Już dawno powinni to samo wprowadzić tutaj, skończyły by się hajterskie wpisy „bacy”,czy „młodego”….[/quote]

Mysiek Ty hejterze do budy, widzę, że się podpisałeś imieniem. A prawda zawsze jest hejterstwem.

KOLA
KOLA

BANDA MOHEROW!!!!!

KOLA
KOLA

[quote name=”sieć”]Szkoda czasu na polityków. My głosujemy, a oni się bogacą.[/quote]
LEPIEJ ZEBY SIE BOGACILI MADRZY I COS ROBIACY NIZ CI CO POGRAZAJA POLSKA NA DNO-CzYZLI PISIORY I KLER!!!

koniec rządów PO
koniec rządów PO

Olkuszem rządzi Platforma Obywatelska, ale kiedyś jej rządy w Srebrnym Grodzie muszą się skończyć.

olek
olek

Fajny ten Duda. Młody, wesoły. Zagłosuję na niego 😆

lej
lej

[quote name=”koniec rządów PO”]Olkuszem rządzi Platforma Obywatelska, ale kiedyś jej rządy w Srebrnym Grodzie muszą się skończyć.[/quote]

To nie prawda. Samo PO w Olkuszu nigdy nie rządziło bo nie miało większości, zawsze było z kimś w koalicji…

Młody
Młody

A mnie się wydaje że w Olkuszu od lat rządzi ta sama sitwa, czasem tylko przyjmą kogoś nowego jak im jest potrzebny …

olkuski
olkuski

[quote name=”j33″][quote name=”koperta”]Czy autobus pana Dudy miał prawo parkować w ten sposób na Rynku?[/quote]
Czepiaj się Komorobusa. Miał prawo bo miał zgodę władz i jako kandydat na prezydenta RP był dyskretnie ochraniany przez Policję.[/quote]
Jak ktoś szuka kija to go znajdzie. Zdarzało mi się widzieć e na rynku autokary z weselnikami. Nikt z tego powodu nie robił złośliwych komentarzy tak jak teraz.

olkuski
olkuski

Po mojemu Olkuszem nikt nie rządzi. Prawie każdy bowiem kto był na stanowisku, najbardziej dbał siebie. Widać po tym, co z majątku miasta pozostało, a jak wygląda stan posiadania tych najbardziej zaradnych. Miasto i powiat tonie w długach , kapitał odpływa, ludzie uciekają lub emigrują, a co niektórzy przedstawiciele za swoją bezradność żądają nawet podwyżki po objęciu funkcji. W czasie trwania kampanii wszyscy mieli recepty na zmiany ku lepszemu. Mają je również teraz? Zapytam, bo jeśli mają to od kiedy zaczną je wdrażać. Czas bajerantów mija bezpowrotnie. Świadomość wyborców również, a obiecywanie gruszek na wierzbie jest zwyczajnym oszustwem, o ile… Czytaj więcej »

miastowy kierowca
miastowy kierowca

Pytanie o SM. Jest jeszcze w Olkuszu? Pytam bo widząc zaparkowane samochody na ul Szpitalnej od strony starej poczty, odnoszę wrażenie że: -jest to miejsce którego strażnicy nie dostrzegają, lub przestał tam obowiązywać zakaz zatrzymywania i postoju.Gdyby parkujący bardziej dbali o to nie zasrywać swoją gablotą całej ulicy nie było by problemu. Robią to nieświadomie czy z raczej z powodu bezkarności. Jest to ruchliwa ulica i takie pozostawianie samochodów stanowi poważne utrudnienie dla użytkowników samochodów osobowych. Dla dostawczych jeszcze większe. Zycie stanie się prostsze jeśli głodni i spragnieni dojdą pieszo do tego miejsca. Wyjdzie im to nawet na zdrowie, jeśli… Czytaj więcej »

Zbynio
Zbynio

Panie prezydęcie Bredzisławie Mam na imię Zbyszek i mam 61 lat. Pracuję i dobrze zarabiam – na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie. Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Nawet trochę pieniędzy odłożę , bo odżywiam się karmą dla psów ( najtaniej mi wychodzi). Odkładam kasę bo chcę sobie kupić taki zegarek jak ma pan Nowak. Trochę choruję , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą , bo… Czytaj więcej »

małe kino
małe kino

panie Rosiek szefie koła PiS w Wolbromiu pana faworyt radny powiatowy nie popiera pana Dudy to kogo popiera czy ten pan ma jeszcze jakieś długi wobec umigów a pana panie szefie koła PiS z TBS-u olkuskiego za co odwołali masz pan jeszcze jakieś synekury …

JOLANDA
JOLANDA

[quote name=”klap”]Mało ludzi było. Kto był organizatorem tego spotkania?[/quote]
pewnie ktoś z wolbromia z kliki dieta vel kasa my radni ….byle była kasa

Indianin
Indianin

Boże jakie tłumy , całe 70 osób z tego połowa z Biura Osucha a reszta Radio Maria.Jaki kandydat , taki elektorat.

Młody
Młody
miastowy kierowca
miastowy kierowca

[quote name=”Indianin”]Boże jakie tłumy , całe 70 osób z tego połowa z Biura Osucha a reszta Radio Maria.Jaki kandydat , taki elektorat.[/quote]
comment image?oh=68e8efaf58925875e8e6744e99dbb4c2&oe=5573EDA3&__gda__=1433822750_707dec533e5d4bbb336c5180a64c67fb
Jaki prezydent taka frekwencja.

taka prawda
taka prawda

Kandydat Duda i takim pozostanie. Nie ma szans na prezydenturę

taka prawda
taka prawda

Radni pisu + starsze towarzystwo to te ” tłumy” 😆

ha,ha,ha
ha,ha,ha

[quote name=”olek”]Fajny ten Duda. Młody, wesoły. Zagłosuję na niego :lol:[/quote]
z której strony?

uważny słuchacz
uważny słuchacz

[quote name=”nie-optymistka”]Zazdroszczę tym ,którzy po spotkaniu z kandydatem odeszli z rynku „usatysfakcjonowani,bowiem…..ludziom bedzie sie zylo tak jak tym na zachodzie” – wow , ja nadal jednak nie czuje sie lepiej i bogaciej, i pewnie jeszcze dlugo sie tego nie doczekam. A autorowi proponuje na spokojnie przeczytac sobie swoj wlasny artykuł by sam znalazl bledy gramatyczne , zdania wyrwane z kontekstu…itd.Przepraszam za krytyke ale tekst ogolnie bardzo slaby jak na czas ktory miala do dyspozycji. To nie notatka na goraco[/quote]Co zarzucasz kandydatowi? Chciałbym to przeczytać. Byłem również na tym spotkaniu i nic takiego z jego wystąpienia nie wynikało, o czym tu… Czytaj więcej »

uważny słuchacz
uważny słuchacz

[quote name=”taka prawda”]Kandydat Duda i takim pozostanie. Nie ma szans na prezydenturę[/quote]
Jest podobno kilka prawd. Cała prawda, tylko prawda i gówno prawda. Ta twoja z grupy „gówno prawda” jest własnie tyle warta. Chcesz wiedzieć dlaczego tak myślę. Poczytaj, popytaj i pomyśl, a poznasz odpowiedź.

hahaha
hahaha

[quote name=”miastowy kierowca”][quote name=”Indianin”]Boże jakie tłumy , całe 70 osób z tego połowa z Biura Osucha a reszta Radio Maria.Jaki kandydat , taki elektorat.[/quote]
comment image?oh=68e8efaf58925875e8e6744e99dbb4c2&oe=5573EDA3&__gda__=1433822750_707dec533e5d4bbb336c5180a64c67fb
Jaki prezydent taka frekwencja.[/quote]

JAKI PREZYDENT TAKA FREKWENCJA:

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/fotoreportaze/image?view=image&format=raw&type=img&id=49196

comment image

😆 😆 😆