krzyz

21 czerwca w siedzibie sosnowieckiej kurii, pasterz diecezjalny ks. biskup Grzegorz Kaszak wręczył dekrety nowym proboszczom, administratorom, księżom idącym na studia oraz neoprezbiterom. Tego samego dnia w dekanatach o nowych miejscach pracy duszpasterskiej dowiedzieli się wikariusze.

W tym roku zmiany na najważniejszych stanowiskach proboszczowskich nie dotyczą parafii powiatu olkuskiego. Wszyscy dotychczasowi gospodarze kaplic i kościołów pozostali na swoich stanowiskach. Dekret o skierowaniu na studia otrzymało czterech księży, wśród nich ks. Krystian Lubiński z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe, który w najbliższych miesiącach dokończy doktorat z liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pochodzący z Cieślina ks. Paweł Pielka w nowym roku akademickim rozpocznie za to pracę w roli wykładowcy na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Wiernych z dekanatu olkuskiego zainteresują pewnie również dekrety przyznane neoprezbiterom. Otóż do parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie został skierowany ks. Tomasz Sroczyński, wywodzący się z Olkusza ks. Mateusz Wróbel w najbliższych tygodniach rozpocznie swoją posługę w parafii św. Antoniego w Wojkowicach, a do parafii św. Marcina w Zadrożu trafi ks. Paweł Stec.

Tegoroczne zmiany w diecezji sosnowieckiej dotyczą również 40 wikariuszy. Wiadomo, że kilku kapłanów z Olkusza i najbliższej okolicy będzie musiało zmienić środowisko pracy. Nazwiska odchodzących księży, a także ich następców zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero za kilka tygodni, niedługo przed rozpoczęciem nowej posługi, a więc w sierpniu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze