Wolbrom

Czas pandemii zdecydowanie wpłynął na nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. I nie jest to związane wyłącznie bezpośrednio z groźnym wirusem z Wuhan. Jako jedną z możliwości poratowania naszego nadwątlonego lockdownem organizmu Piotr Gamrot, dyrektor wolbromskiego DK, wskazuje korzystanie z oryginalnych atrakcji lokalnego basenu, w tym nowej groty solnej.

– Zapraszam – póki to możliwe i bezpieczne w aktualnej, nie wiadomo na jak długo stabilnej sytuacji epidemiologicznej – do skorzystania z zajęć ruchowych na naszym basenie. Znajdzie się tu miejsce dla dorosłych i dzieci, osób pływających, a także jakkolwiek poruszających się w wodzie. Można popływać, pobawić się, skorzystać z wodnego masażu, aerobiku, sauny, siłowni, a ostatnio także z zupełnie nowej, złocisto-bursztynowej groty solnej – zachęca Piotr Gamrot, który przekonuje za fachowcami, że przebywanie w atmosferze ubogaconej solanką ma nie tylko korzystny wpływ na układy oddechowy, nerwowy i krążenia, ale także relaksuje i wzmacnia układ odpornościowy.

Wolbromski basen nie zdążył zbytnio nacieszyć użytkowników po otwarciu po jego gruntownej przebudowie. Pandemia spowodowała ograniczenie dostępności tego typu obiektów, a miłośnicy wodnych atrakcji przez całe miesiące mogli podziwiać nowy obiekt przy Kamiennogórskiej tylko z zewnątrz. Od niedawna poluzowano obostrzenia, ale klientów na basenie wciąż nie ma zbyt wielu.

– Zachęcam do skorzystania z naszej oferty wszystkich, którym doskwiera przygnębienie, brak ruchu czy niepostrzeżenie nabrane w czasie ograniczeń pandemicznych kilogramy. Gwarantuję, że woda i panująca u nas świetna atmosfera, idące w parze w nowoczesnymi warunkami, pomogą nie tylko w poprawie kondycji czy sylwetki, ale i nastroju – namawia dyrektor DK.   

– Kiedy przejęliśmy prowadzenie basenu od dawnego MZGKiM strzałem w dziesiątkę okazała się grota solna. Dlatego zdecydowaliśmy się odtworzyć ją również w nowym obiekcie. Wydaje się nam, że cena 8 zł za godzinę, nie jest wygórowana, tym bardziej, że czas pobytu w grocie można dostosować do własnych potrzeb i możliwości. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić wszystkim użytkownikom bezpieczeństwo i komfort w korzystaniu  z dobrodziejstw wszystkich naszych atrakcji. Serdecznie zapraszam na basen! – mówi Piotr Gamrot.

Jak poinformował ostatnio burmistrz Adam Zielnik, dotacja na kryty basen w wys. 3,5 mln. zł „wychodzona” przez Piotra Gamrota w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu została już rozliczona. Przypomnijmy, że koszt całości inwestycji zamknął się kwotą 13,3 mln zł, z czego 1,7 pochodziło bezpośrednio z budżetu Gminy Wolbrom. Co do pozostałej kwoty, z mediów społecznościowych dowiadujemy się, że ogłoszona przez burmistrza przed miesiącami radosna wiadomość o 8,1 mln. zł „pozyskanych przeze mnie od Pana Marszałka Jacka Krupy” to nie dotacja, jak przypuszczali niektórzy, a pożyczka preferencyjna, zaciągnięta przez Gminę z MARR, którą trzeba będzie jeszcze spłacić.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze