zkg km1

Już w najbliższy weekend odbędą się Dni Bukowna. Przez dwa dni na scenie zlokalizowanej na płycie miejskiego stadionu zagrają m.in. Jacek Silski, Blue Cafe oraz Don Vasyl. Dla tych, którzy chcieliby spędzić oba weekendowe wieczory przy muzyce, a nie mają pomysłu jak dotrzeć do Bukowna, olkuski ZKG „KM” ma dobre wieści. W sobotę na miejskie święto w okolice stadionu będzie można dojechać bezpłatnym autobusem.

Poprzednia akcja „Autobusem na Dni Olkusza” okazała się trafiona, bowiem w ostatni weekend maja z komunikacji miejskiej skorzystało wielu mieszkańców całej gminy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, również i w przypadku Dni Bukowna, Związek po konsultacjach z bukowieńskim magistratem uruchomił dodatkowe połączenia, które tym razem będą bezpłatne. O swoich mieszkańcach z obrzeży miasta pomyślał burmistrz Mirosław Gajdziszewski, który mocno zabiegał o uruchomienie specjalnych kursów. Wszystko po to, aby umożliwić przyjazd do centrum Bukowna jak największej ilości osób, chętnych do wspólnej zabawy pod gołym niebem.

Propozycja przyjazdu do Bukowna alternatywnym źródłem transportu dotyczy soboty, kiedy to gwiazdami wieczoru oprócz wspomnianych już artystów Jacka Silskiego i zespołu Blue Cafe, będzie także Kabaret Smile. Autobus na miejskie święto sąsiedniej gminy odjedzie z Olkusza punktualnie o godz. 17:00. Będzie to kurs relacji: Olkusz os. Młodych Pętla – os. 1000-lecia – Dworzec PKP – ul. Górnicza – Mazaniec – Bukowno ul. 1 Maja. Do centrum Bukowna 20 czerwca będzie można również dojechać z obrzeży miasta. Dodatkowe autobusy odjadą z Bukowna Starego i Wodącej o godz. 18:00, z Boru Biskupiego o 18:40, a z Podlesia ok. godz. 19:00. – To właśnie z myślą o mieszkańcach naszej gminy przygotowaliśmy kilka dodatkowych kursów. Zapraszamy do Bukowna wyszystkich gości, jednak priorytetem w naszych działaniach jest umożliwienie świętowania miejscowej społeczności – mówi Marcin Cockiewicz, sekretarz Miasta Bukowno.

Powroty z sobotniej imprezy pod chmurką zacznie kurs do Bukowna Starego i Wodącej (godz. 0:15). O tej samej porze przewidywane jest połączenie do Boru Biskupiego. Kwadrans przed 1 w nocy, autobus odwiezie natomiast do domów olkuską publiczność, jadąc przez Mazaniec i Dworzec PKP. Przystankiem końcowym będzie pętla autobusowa na os. Młodych.

autobus dnibukowna

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
s23
s23
7 lat temu

A czy te dni Bukowna to się odbyły czy nie. Jakoś nic nie piszą na ten temat.

re:
re:
7 lat temu

[quote name=”loll”]A kaj jezd rzecznik? :-)[/quote]

właśnie czy dalej pracuje w związku komunikacji?

loll
loll
7 lat temu

A kaj jezd rzecznik? 🙂

libertyn
libertyn
7 lat temu

[quote name=”ok.”]Widać, że nowy Przewodniczący Komunikacji Międzygminnej Pan Kita Łukasz sprawdza się na swoim stanowisku. Panie Burmistrzu dokonał Pan dobrej zmiany.[/quote]

chyba cie pjechało
się sprawdza bo za darmo
pierdoprzone komunisty pisdowskie

ok.
ok.
7 lat temu

[quote name=”ok.”]Widać, że nowy Przewodniczący Komunikacji Międzygminnej Pan Kita Łukasz sprawdza się na swoim stanowisku. Panie Burmistrzu dokonał Pan dobrej zmiany.[/quote]

Przepraszam, nie Pan Kita tylko – KMITA.

ok.
ok.
7 lat temu

Widać, że nowy Przewodniczący Komunikacji Międzygminnej Pan Kita Łukasz sprawdza się na swoim stanowisku. Panie Burmistrzu dokonał Pan dobrej zmiany.

Adaś
Adaś
7 lat temu

Co by nie powiedzieć, to chyba była to dobra zmiana..