Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce mieszkańcy Bolesławia będą mieli w swojej miejscowości bankomat. Po interwencji mieszkańców w sprawie braku możliwości wypłacenia gotówki, sprawą zainteresował się również „Przegląd Olkuski”. Jak nam się udało dowiedzieć, gospodarze gminy są na dobrej drodze, żeby jeszcze w tym miesiącu sfinalizować umowę z bankiem.

– Przez ostatnie lata prowadziliśmy rozmowy z wieloma bankami, ale żaden nie chciał zainstalować bankomatu w naszej miejscowości, tłumacząc się brakiem opłacalności tej inwestycji. Bardzo nam zależało na tym, żeby bankomat był, bo rzeczywiście jego brak był dotkliwy dla naszych mieszkańców – tłumaczy Anna Chruściel, skarbnik gminy Bolesław. Realia w sektorze bankowym się zmieniły i banki, dbając o swojego klienta, muszą podejmować działania, których się od nich oczekuje. Jeden z banków dał się przekonać i wstępnie zadeklarował przystąpienie do przetargu, który ogłosiła gmina Bolesław na najem powierzchni na parterze Urzędu Gminy z przeznaczeniem na zainstalowanie bankomatu. Czynsz będzie wynosił 200 zł brutto, co ma pokryć koszty związane z eksploatacją urządzenia. Zdaniem urzędników, kwota ta w zupełności wystarczy na rachunek za prąd, a inicjatywa wynika z potrzeby społecznej, a nie chęci zarobku. Jeśli umowa zostanie podpisana w marcu, najprawdopodobniej już w kwietniu mieszkańcy będą mogli wypłacać gotówkę na miejscu, bez konieczności jazdy do innego miasta. Chęć montażu bankomatu wyraził bank PeKaO SA i póki co jest on jedynym zainteresowanym. Jeśli się to nie zmieni, mieszkańcy będą mogli podejmować gotówkę z bankomatu PeKaO lub z dotychczas funkcjonującej w tej miejscowości agencji bankowej PKO BP, która ma siedzibę w Bolesławiu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SXZ
SXZ
9 lat temu

Za takie osiagniecie pani poslanka, nastepny mandat ma juz w kieszeni.

CXZ
CXZ
9 lat temu

Toż to wielki sukces pewnej Posłanki z Dłużca. Jej dyrektor biura chyba już pieje na fb z zachwytu. Jak tak dalej pójdzie będzie go można zobaczyć opalającego się w okolicach bankomatu.