W tym roku mieszkańcy osiedla Słowiki zyskają nowe oświetlenie uliczne. W miejskim budżecie przeznaczono na to 10 tys. złotych.
– Wnioskowaliśmy o oświetlenie przy parkingu obok przychodni zdrowia. Na pewno potrzebne jest także przy boisku obok szkoły i planowanym nieopodal placu zabaw – mówi prezes tamtejszej Spółdzielni „Nowa”, Marian Seweryn.

Montaż oświetlenia dotyczyć ma różnych miejsc na terenie miasta i gminy Olkusz, poza rynkiem, gdzie jest to wpisane w program rewitalizacji. Nie jest jeszcze dokładnie określone, w których punktach Olkusza pojawią się nowe lampy. Na te inwestycje w miejskim budżecie zapisano 30 tys. złotych. – Miała być kontynuowana rozbudowa oświetlenia przy drodze krajowej 94 – w stronę Katowic, do granic administracyjnych miasta. W związku z modernizacją „krajówki” najrozsądniej będzie wykonać je już po gruntownym remoncie. Są bieżące potrzeby oświetleniowe w różnych punktach miasta i gminy, w tej sprawie wpływają do nas wnioski zarządów osiedli, sołectw czy pojedynczych mieszkańców – wyjaśnia rzecznik prasowy miejskiego urzędu Jarosław Medyński.
Uliczne lampy są dobudowywane i wymieniane od kilku lat – na nowoczesne i energooszczędne. W obrębie rynku i przyległych uliczek są tylko stylizowane latarnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze