Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 794, przebiegającej przez powiat olkuski. Inwestycja ta ma zostać ponownie wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Małopolskiego. Koszt pierwszego etapu modernizacji trasy, według wstępnych szacunków, wyniesie 40 milionów złotych.
– Zadanie to zostało wykreślone z Planu z uwagi na trudności finansowe i kryzys gospodarczy. Dzięki temu, że przedstawiciele wszystkich samorządów usilnie zabiegali o przeprowadzenie remontu, udało nam się wywalczyć jego ponowne wpisanie – podkreśla wójt Trzyciąża, Roman Żelazny. W tej sprawie odbyło się wiele spotkań wójtów i burmistrzów gmin.
Na początku kwietnia samorządowcy spotkali się z zarządem województwa małopolskiego. Zapadła wtedy decyzja, że zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym pójdą pod obrady podczas najbliższego posiedzenia Sejmiku Małopolski – 26 kwietnia.

 – Otrzymaliśmy przyrzeczenie, że ta inwestycja zostanie ujęta w dokumencie i prace rozpoczną się jeszcze w tym roku – dodaje wójt. Zarząd województwa zgodził się również z propozycją samorządowców, aby udział finansowy gmin w kosztach modernizacji wyniósł 5 procent. Na razie na zniszczonej, dziurawej trasie trwają bieżące naprawy. Ekipy remontowe łatają powstałe po zimie dziury i wyrwy. To jednak, jak wskazuje praktyka, nie poprawi komfortu jazdy tą trasą na zbyt długo.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze