Olkusz

– Kiedy zostaną wymienione tabliczki z nazwami ulic na drogowskazach? Takie były ładne, a teraz mało co na nich widać – zadzwoniła do nas jedna z mieszkanek Olkusza.

Nazwy ulic oraz instytucji często są całkowicie lub częściowo nieczytelne. Niektóre tablice są powyginane i brudne, nie stanowią już źródła informacji, no i wyglądają mało estetycznie – alarmują nasi Czytelnicy. Na ilustrującym artykuł zdjęciu widać drogowskazy ustawione przy skrzyżowaniu ulic: 29 Listopada, Kościuszki i Szpitalnej oraz przy skrzyżowaniu ul. Żuradzkiej i ul. Szpitalnej.

Czy zniszczone tablice zostaną zastąpione nowymi? O to zapytaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu. Plany ich wymiany są. Termin jeszcze nieznany.

– W planach jest wykonanie nowych tablic kierunkowych z oznaczeniem ulic i instytucji, natomiast w związku z trudną sytuacją finansową wszystkich samorządów, w tym Gminy Olkusz, wynikającą z pandemii koronawirusa oraz rosnących cen usług i materiałów, na tę chwilę tego zadania nie ma w budżecie Miasta i Gminy Olkusz. Jest to jednak jedna z tych inwestycji, które – w przypadku pojawienia się wolnych środków – chcielibyśmy wykonać – odpowiada rzecznik prasowy Urzędu miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze