promesy zb

Promesy na blisko pół miliona złotych wręczył włodarzom i przedstawicielom dziewięciu jednostek OSP z terenu powiatu olkuskiego wiceminister Jacek Osuch. Środki pochodzące z Funduszu Sprawiedliwości wraz z wkładem własnym gmin będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do ratownictwa i przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawy warunków pracy strażaków.

DSC06602 1

Za środki, które otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne zostaną zakupione m.in. zestawy ratownictwa technicznego, defibrylatory AED, zestawy do znakowania miejsc wypadków, detektory prądu, kliny schodkowe, reflektory i silne latarki do oświetlania miejsc zdarzeń – sprzętu używanego na co dzień i niezbędnego w akcjach ratowniczych. Wszystkie gminy, które otrzymały promesy na pomoc finansową w ich zakupie zostały zobowiązane do wniesienia wkładu własnego w wysokości 1 proc. wartości dotacji.

– Udało się nam pozyskać te pieniądze dzięki determinacji wójtów i burmistrzów, którzy bez wahania odpowiedzieli na propozycję współpracy – podkreślał minister Osuch, gdy przy okazji wręczania symbolicznych czeków-promes dziękował przybyłym na uroczystość strażakom ochotnikom za ich codzienną ofiarność i stałą gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym – ofiarom zdarzeń losowych i wypadków.

Pozyskane dzięki zabiegom Jacka Osucha środki wykorzystają strażacy z gminy Bolesław: z OSP Bolesław i OSP Krzykawa, którzy z rąk ministra odebrali promesy na kwoty po 25 tys. zł. Za przekazanie środków dziękował wraz z prezesami jednostek i strażakami wójt Krzysztof Dudziński.

promesa bolesław

promesa krzykawa

Z kolei kwota 25 900 zł trafi do OSP Klucze, a kolejne 28 225 zł wykorzystają ochotnicy z OSP Kwaśniów z gminy Klucze. Promesy odbierali przedstawiciele obu jednostek w asyście wójta Norberta Bienia.

promesa Klucze

promesa kwaśniów

Gminę Olkusz na spotkaniu reprezentowała wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska, która promesę na 50 tys. zł odbierała wraz z obdarowanymi dotacją przedstawicielami OSP Olkusz.

promesa olkusz

Gmina Trzyciąż wzbogaci się o sprzęt dla dwóch jednostek. Promesy na 24 393 zł dla OSP Ściborzyce oraz 24 453 zł dla SP Zadroże wraz prezesami jednostek i druhami strażakami odebrał wójt Roman Żelazny. Przy okazji przypomniano, że przedstawiciele OSP Zadroże, kilka dni temu, podczas Święta Ziemniaka otrzymali z rąk ministra Osucha jeszcze jedną promesę, dzięki której jednostka zostanie wyposażona w używany, ale – jak zapewniał Jacek Osuch – w pełni sprawny średni samochód  ratowniczo-gaśniczy.

promesa ściborzyce

promesa zadroże

Jako ostatni promesy na środki na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego odebrali burmistrz Adam Zielnk i strażacy z gminy Wolbrom. Symboliczne czeki trafiły do rąk prezesów: OSP Kąpiele Wielkie – gospodarza uroczystości – na 50 tys. zł oraz OSP Strzegowa – na 51 tys. zł.

promesa Strzegowa1

promesa Kąpiele

– Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy i otwartości samorządów powiatu olkuskiego mieszkańcy zyskają dodatkowe wsparcie rzeczowe dla swoich służb ratunkowych – podsumował spotkanie starosta Bogumił Sobczyk, który asystował ministrowi przy wręczaniu promes.

DSC06764 1 Kopiowanie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DK
DK
4 lat temu

„to on „ukradł” pieniądze z OFE.” Leser, OFE poszukaj sobie na koncie w ZUS a nie bezmyślnie powtarzasz propagandę. OFE to nam PiS kradnie i nawet się z tym nie kryje. Likwiduje całkowicie OFE i „pobiera” sobie 15% tytułem PRZYSZŁYCH podatków. TO JEST PRAWDZIWE ZŁODZIEJSTWO.

leser
leser
4 lat temu

Jeśli chodzi o mnie to nie zagłosuję więcej na panią Ścigaj. Ta pani poszła do najbardziej obciachowej partii wykazującej się największym nepotyzmem, to Kosiniak-Kamysz podwyższył wiek emerytalny, to on „ukradł” pieniądze z OFE. Dzisiaj pani Ścigaj obiecuje zwolnienie z podatków i ZUS oraz zwiększenie wydatków na służbę zdrowia, 50tysięcy na start.A z czego?? Z kapelusza. Program tej pani to program dla idiotów. Głos oddany na tą panią to zmarnowany głos, niech się sprawdza w biznesie podobnie jak pan Bargieł.

leser
leser
4 lat temu

Będzie albo nie będzie.
Przy wyborze Anty-pisu [b]NIE BĘDZIE[/b] nowego sprzętu dla straży, nie będzie 500+, nie będzie wyższych stawek minimalnych, nie będzie „trzynastki” i „czternastki” dla emerytów, nie będzie następnej obniżki podatków, nie będzie następnej wyższej kwoty bez podatku, nie będzie „0” podatku do 26 roku życia. Nie będzie rozwoju gospodarczego, nie będzie dochodów do budżetu bo nie będzie podatku. [b]A CO BĘDZIE?[/b]
[b]Na pewno[/b] podniesiony wiek emerytalny do 67 lat a może i 70, [b]na pewno[/b] będą małżeństwa jednopłciowe, [b]na pewno[/b] będzie adopcja dzieci przez pary homoseksualne, [b]na pewno[/b] będą dziesiątki o ile nie setki tysięcy imigrantów otrzymujących jak na zachodzie 800 EURO (żeby nie wracali do Niemiec, Francji czy Włoch) na każde dziecko i każdą żonę (bo tak obiecują) [b]a może[/b] i zafundują nam eutanazję. To takie nowoczesne i europejskie. [b]JAK SOBIE POŚCIELESZ TAK SIĘ WYŚPISZ[/b] Pamiętaj układasz swoje życie sobie, swoim dzieciom, swoim wnukom i prawnukom.