świeto policji 2 2019 1

Awanse i nagrody od samorządowców – tak wyglądała druga część Święta Policji. W auli olkuskiej komendy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami gmin i powiatu.

Tegoroczne Święto Policji w Olkuszu obchodzono na rynku na początku sierpnia. Wówczas nie wszyscy awansowani funkcjonariusze byli obecni. Spotkanie w olkuskiej komendzie było okazją nie tylko do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie, ale i do wręczenia corocznych nagród od włodarzy gmin i powiatu.  

Wyróżnionym za rzetelną służbę na rzecz mieszkańców powiatu olkuskiego podziękował gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Jarosław Klich. Awanse na wyższy stopnie odebrali: kom. Marcin Dzięcioł, asp. szt. Aleksandra Śliwińska , asp. szt. Dariusz Serwatka, asp. Robert Zajega, asp. Marcin Zając, asp. Zbigniew Pałka, asp. Przemysław Szeląg, st.sierż. Mateusz Herbrich, sierż. Tomasz Synowiec, st.post. Krzysztof Pułtorak.
Asp. szt. Tadeusz Posełek oraz asp. Przemysław Szeląg otrzymali medale nadane przez związki zawodowe.

święto policji 2 2019 2

Nagrody dla funkcjonariuszy wręczyli włodarze gmin i powiatu. Starosta Bogumił Sobczyk wyróżnił st. asp. Marka Orkisza oraz mł. asp. Marikę Guzik – Gajdę. Nagrody z rąk olkuskiego burmistrza Romana Piaśnika odebrali: asp. Przemysław Warzecha i asp. szt. Roman Pabisek. Burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski docenił asp. szt. Ireneusza Móla, a wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński podinsp. Rafała Kaczmarczyka. Podkom. Jerzy Wilk, st.sierż. Łukasz Szota i sierż. Krystian Wilk to policjanci nagrodzeni przez wójta gminy Klucze Norberta Bienia.
Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom otrzymali: mł. asp. Marek Urbański, st. sierż. Grzegorz Piętka i asp. Grzegorz Kaczmarski. Asp. szt. Grzegorz Piekarz został wyróżniony przez wójta gminy Trzyciąż Romana Żelaznego.

– Święto Policji kończymy wręczeniem odznaczeń, medali i nagród samorządowców. Cieszę się, że wspólnie z włodarzami gmin naszego powiatu możemy  podziękować funkcjonariuszom za codzienną służbę. Kieruję wyrazy wdzięczności również do cywilnych pracowników Policji, od których w dużej mierze zależy skuteczność i powodzenie prowadzonych działań. W pamięci mam również zasłużonych policjantów emerytów i rencistów, którym życzymy spokoju i odpoczynku – mówił w imieniu samorządowców na zakończenie uroczystości starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Fot. Roman Głowacki

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze