Wiadomo było, że mecz SPR-u Olkusz z KPR-em Jelenia Góra nie będzie należał do najłatwiejszych. I przyczyną nie była wcale różnica poziomu obu klubów. Nasze dziewczyny pojechały do Jeleniej Góry prosto z uroczystości pogrzebowych, podczas których pożegnały zmarłego trzy dni wcześniej Romana Nowosada. Z całą pewnością miało to wpływ na gorsze niż zwykle nastawienie psychiczne piłkarek. Pierwsze minuty meczu należały do gospodyń i to właśnie one dosyć szybko zyskały przewagę punktową. Już po sześciu minutach wygrywały 4:1. Widać było, że gra olkuszanek nie ma żadnego scenariusza,  ani  jeden element gry nie wychodził jak trzeba. Obrona nie potrafiła zatrzymać atakujących przeciwniczek. Te bez większego wysiłku zdobywały punkt za punktem. Atak w pierwszej połowie też się nie popisał. Rywalki „Strażniczek” znalazły sposób na „czarnego konia” ostatnich rozgrywek, Olę Gierę, i nie pozwoliły jej na wiele. Pierwsza połowa zakończyła się dziesięciopunktową przewagą zespołu z Jeleniej Góry. Wynik 18:8 dawał marne prognozy ostatecznego wyniku tego spotkania.

Druga połowa to kompletna odmiana w drużynie „Lwic”. Gra toczyła się wet za wet. Przyjezdne odpowiadały bramką na każdą bramkę gospodyń. Na parkiecie zrobiło się bardzo ciekawie. Między innymi za sprawą Marzeny Kompały, Pauliny Leszczyńskiej i Oli Giery. Szczególnie ta pierwsza nie dała złapać oddechu obronie KPR-u. Każda z dziewczyn zdobyła w drugiej połowie po cztery bramki. Niestety, okazało się to za mało na zmniejszenie dystansu punktowego. Co prawda w drugiej połowie był remis 17:17, ale wyraźna przewaga w pierwszej połowie dała gospodyniom wygraną meczu 35:25 i upragnione dwa punkty.

Teraz piłkarki czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach ze względu na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy. Kolejną szansą na zdobycie ,jakże potrzebnych punktów  będzie mecz z akademiczkami z Wrocławia.

SPR Olkusz: Paulina Kozieł, Dorota Krzymińska, Agnieszka Gil – Marta Górska, Agnieszka Jędrusik, Agnieszka Magolon (2), Paula Przytuła (1), Agnieszka Karnia (1), Katarzyna Ignatova (1), Marzena Kompała (4), Paulina Leszczyńska (6), Anna Brachmańska (3), Aleksandra Giera (7), Agata Basiak.

KPR Jelenia Góra: Agnieszka Szałek, Martyna Kozlowska – Paulina Bułak, Marta Dąbrowska (5), Anna Świdzińska, Agnieszka Kocela (5), Małgorzata Buklarewicz (4), Sabina Kobzar (7), Joanna Załoga (6), Monika Odrowska (8), Martyna Popielarz, Karolina Konsuk, Lidia Marceluk, Estera Rykaczewska.

Najbliższy mecz: SPR Olkusz – KS AZS AWF Wrocław 10 IV 2010r., godz. 17:00, Hala Sportowa w Chełmku.