Olkusz

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze ZPRP dokonało wyboru władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W strukturach krajowego Zarządu na następne cztery lata znalazła się Katarzyna Polak – wiceprezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz.

– Bardzo dziękuję wszystkim delegatom za wybór. To dla mnie dowód ogromnego zaufania. Zapewniam, że z zaangażowaniem, determinacją i otwartością na dialog będę pełnił tę funkcję. Jestem przekonany, że razem z nowym zarządem zrealizujemy nasze cele i zadania. Piłka ręczna to gra zespołowa, stąd wierzę, że drużynowo będziemy realizować naszą misję – mówił zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania Henryk Szczepański, Prezes ZPRP, który tak naprawdę swoją funkcję pełni już od lutego bieżącego roku, po rezygnacji ze stanowiska wieloletniego prezesa Andrzeja Kraśnickiego, który za swoje zasługi został wybrany „Honorowym Prezesem ZPRP”.

– Rozwój dyscypliny oraz zapewnienie naszym reprezentacjom jak najlepszych warunków treningowych i udziału w międzynarodowych turniejach to dla nas absolutny priorytet. Ogromnym wyzwaniem jest także organizacja Mistrzostw Świata Mężczyzn w Polsce i Szwecji już za niespełna dwa lata. To ogromna szansa na promocję dyscypliny, promocję PGNIG – Sponsora Strategicznego Polskiej Piłki Ręcznej oraz naszego kraju. Przygotowania do tego wydarzenia idą zgodnie z planem. Wierzę, że w 2023 roku pokażemy zarówno nasz sportowy, jak i organizacyjny potencjał – dodał w swoim przemówieniu Prezes Szczepański.

W trakcie ostatniego Walnego Zgromadzenia ZPRP delegaci wybrali również nowy skład Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce na kadencję przypadającą w latach 2021-2025. Wśród jego członków znalazła się Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u – jedyna kobieta w 14-osobowym gronie! Sterniczka olkuskiego klubu rolę członkini Zarządu ZPRP przez kolejne cztery lata pełnić będzie u boku m.in. Mirosława Bauma, Rafała Kuptela czy Sławomira Szmala.

– Wybór na członka Zarządu ZPRP jest dla mnie wyróżnieniem również ze względu na to, że w poprzednich władzach kobiety nie zasiadały. Serdecznie dziękuję za zaufanie delegatów. Mam nadzieję, że otworzy to drogę dla innych kobiet, które są i działają w naszej ukochanej dyscyplinie sportu. Moje doświadczenie i wiedza zdobyta w kilkunastoletniej działalności klubowej i związkowej na poziomie wojewódzkim, będzie ziarenkiem w rozwoju piłki ręcznej w Polsce – komentuje nową, zaszczytną funkcję w krajowej centrali Katarzyna Polak.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze