debata pustynia klucze 2019

Bezpieczeństwo w turystyce na Pustyni Błędowskiej – pod takim hasłem we wtorek 5 lutego odbędzie się społeczna debata organizowana przez Komisariat Policji w Kluczach. To już drugie spotkanie dotyczące tego tematu.

O zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa na pustyni rozmawiano już kilka miesięcy temu. Na ubiegłorocznej debacie zorganizowanej przez miejscowy komisariat przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Leśnej, Żandarmerii Wojskowej i Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie oraz radni gminy Klucze i reprezentanci organizacji związanych z turystyką uznali, że tylko wspólne działania mogą przynieść wymierne efekty. Wówczas padło kilka pomysłów mających służyć poprawie bezpieczeństwa, jak wprowadzenie zakazu postoju na poboczach oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h przy drodze Klucze – Hutki (gdzie znajduje się wjazd na różę wiatrów), utworzenie na pustyni miejsca do legalnej jazdy quadami czy terenówkami, montaż monitoringu wizyjnego oraz częstsze patrole policji i żandarmerii wojskowej w miejscach, gdzie wandale są szczególnie aktywni.

-Niektóre z propozycji udało się zrealizować. Chcemy nadal rozmawiać z mieszkańcami oraz przedstawicielami służb korzystających z Pustyni Błędowskiej na temat poprawy bezpieczeństwa. Wymiana opinii pozwoli nam na wypracowanie rozwiązań, które pozwolą wyeliminować różnego rodzaju zagrożenia, jak nielegalna jazda quadami czy akty wandalizmu. Teren ten jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów i mieszkańców, którzy powinni czuć się tam po prostu bezpiecznie. To dla nas priorytet – mówi komendant Komisariatu Policji w Kluczach podkom. Jerzy Wilk.

Debata odbędzie się 5 lutego o godz. 10.00 w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach.

Fot. KP Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze