1

7 września na terenie Małopolski prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczna droga do szkoły”, które odbywały się pod honorowym patronatem wojewody małopolskiego, Pana Piotra Ćwika. Do policyjnej akcji chętnie przestąpiły dzieci i młodzież z 32 szkół podstawowych. Celem działań było zwrócenie uwagi kierowcom na najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie zagrożeń w rejonach szkół i przejść dla pieszych.

Do działań prowadzonych przez policjantki Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przystąpili uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Uczniowie ucharakteryzowani byli na ofiary wypadków drogowych i wręczali kierowcom rysunki piętnujące złe zachowania na drodze lub chwalące kierowców jeżdżących bezpiecznie.

3

Jeszcze przed przystąpieniem do akcji policjantki wyłoniły najlepsze prace plastyczne a ich autorów obdarowały upominkami. W klasach pierwszych przeprowadziły pogadankę nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie z uczniami klas drugich i ich opiekunami przeszły na ulicę Rabsztyńską w Olkuszu i tam wspólnie przystąpili do działań prewencyjno-kontrolnych.

5

Zatrzymywani do kontroli drogowej kierowcy nie ukrywali swojej radości, gdy dzieci z uśmiechem wręczały im swoje prace, ulotki informacyjne „Bezpieczna droga do szkoły” oraz drobne upominki. Działaniom tym, towarzyszyły okrzyki roześmianych drugoklasistów „Kierowco uważaj na dzieci”. Na zakończenie akcji dzieciaki usiadły za kierownicą radiowozu. Z ciekawością obserwowały sprzęt, który policjantki Ruchu Drogowego wykorzystują w służbie. Było to m.in. urządzenie do badania stanu trzeźwości kierowców „AlcoBlow” oraz laserowy miernik prędkości.
Akcja cieszyła się zainteresowaniem nie tylko wśród kierowców ale i przechodniów.

KPP Olkusz

2

4

6

7

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze