orkik klucze

Od jesieni ubiegłego roku boisko do koszykówki i siatkówki jest nieczynne z powodu uszkodzonej nawierzchni. Nikt z tym nic nie robi. Kiedy ponownie będzie można korzystać z tego obiektu? – z taką interwencją zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec Klucz.

Boisko, o którym mowa, powstało w ramach ogólnopolskiego programu „Orlik”, przy finansowym wsparciu województwa małopolskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt złożony z dwóch boisk (do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego) otwarto w 2010 roku. Korzystać z niego mogą wszyscy chętni, a zainteresowanych grą w piłkę nie brakuje.

Zapytaliśmy władze gminy, kiedy wielofunkcyjne boisko doczeka się remontu. W maju radni zabezpieczyli w budżecie środki na naprawę poliueretanowej nawierzchni. Modernizacja powinna rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Jak się dowiedzieliśmy, będzie to drugi etap prac na kluczewskim „Orliku”. W ubiegłym roku specjalistyczna firma wyrównała sztuczną murawę na boisku piłkarskim. Dodatkowo wyremontowano ławki na terenie kompleksu oraz zamontowano piłkochwyty chroniące nowy plac zabaw zlokalizowany przy stadionie w Kluczach. Jeszcze w tym roku planuje się tam wykonanie zadaszonej trybuny oraz doposażenie placu zabaw.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
SOSNOWY Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SOSNOWY
SOSNOWY

Fajna sprawa ten ”Orlik”.Tylko Pani Wiolu szkoda,że Pani nie zrobiła zdjęcia ogrodzenia boiska placu zabaw dla dzieci przy rzeczce od strony północnej.Trawa oraz różne badyle o wysokości 1 metra NIE koszone dwa lata.Pieski osiedlowe mają w tej trawie i badylu extra ubikację.