Bydlin

W dniu 25.10. br. policjantki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zostały zaproszone do szkoły podstawowej w Bydlinie i rozmawiały z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowe przypomniały dzieciom i młodzieży, jak ważną rolę odgrywają odblaski dla pieszych i zachęcały do ich noszenia.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjantki zachęcały uczniów do noszenia odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w drodze do i ze szkoły. Wyjaśniły dzieciom jakie ogromne znaczenie mają  odblaski, zwłaszcza o tej porze roku, kiedy na dworze zmieniają się warunki atmosferyczne. Ciemne poranki, mgła, opady deszczu czy śniegu, wszystko to ma wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Policjantki przypominały także  o bezpiecznych zachowaniach na drodze, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i apelowały o szczególną ostrożności w takich miejscach.

Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Samochodowe światła mijania oświetlają drogę niesymetrycznie (więcej światła kierowanego jest na prawą stronę drogi), zaleca się zatem pieszym idącym lewą stroną drogi (w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdów) noszenie odblasków na prawej ręce lub nodze (od strony ruchu pojazdów).

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze