aaa zlote gody2014

Pół wieku to szmat czasu. Często na przestrzeni tylu lat na świecie pojawia się kilka nowych pokoleń. Jest jednak coś, co mimo przemijającego czasu nigdy nie ustaje. To miłość do drugiego człowieka, a konkretnie do swojej drugiej połówki, której kiedyś – dokładnie w latach 60. XX wieku – na ślubnym kobiercu przyrzekało się wierność i uczciwość małżeńską.

To już tradycja, że gdy przychodzi listopad, niezwykłą rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego świętują seniorzy z Gminy Olkusz. Tym razem swoje Złote Gody obchodziło 67 par, które już od ponad pół wieku żyją razem, wspierając się na co dzień. Jak zwykle uroczysta gala w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Nullo, była okazją do wielu wzruszeń.

– Zawsze mocno przeżywam tę uroczystość. Jesteście Państwo wzorem dla wielu młodych pokoleń. Każdego dnia pokazujecie społeczeństwu jak żyć w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. A te cechy są prawdziwym skarbem człowieczeństwa – mówił podczas środowego spotkania burmistrz Dariusz Rzepka. Jak zwykle gospodarz miasta miał pełne ręce roboty, bowiem to on wręczał dostojnym jubilatom pamiątkowe medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, nadawane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Burmistrzowi w tym uroczystym momencie asystowali Jan Kucharzyk – Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Władysław Kamiński – kierownik olkuskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżonkowie oprócz odznaczeń państwowych odebrali też okolicznościowe dyplomy, kwiaty oraz komplety pościeli. Wszystko w atmosferze uznania i szczerych gratulacji, płynących pod adresem wszystkich szczególnych gości. U części z nich dało się zauważyć podniosłość chwili i małą tremę przy stawaniu na czerwonym dywanie. W końcu niecodziennie świętuje się półwiecze wspólnego życia…

Wśród par obchodzących okrągły jubileusz małżeństwa, w tym roku razem z mężem Wojciechem znalazła się również olkuska poetka Irena Włodarczyk. Jej wiersze z tomiku „Trzy Serca” pasowały do uroczystości jak ulał – w szczególności „Pierwsza Miłość”. Oprócz tego, krótki występ wokalny zaprezentowały śpiewaczki z zespołu „Los Senioritos”, które dzielnie wspierał Wiesław Baran.

Czego można życzyć tak dostojnym jubilatom? Jak sami podkreślali, stu lat życia w zgodzie i wzajemnej życzliwości. Oby się spełniło!

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” trafiły do:
Stanisławy i Józefa Banasików, Lidii i Zygmunta Banysiów, Aliny i Jana Baranków, Haliny i Lucjana Barczyków, Stanisławy i Henryka Bigajów, Zofii i Kazimierza Chochołów, Heleny i Stefana Chwastów, Wandy i Jana Cieślików, Stanisławy i Józefa Czarnotów, Aliny i Mariana Czarnotów, Marii i Mariana Czopków, Heleny i Józefa Gęgotków, Teodozji i Stanisława Gęgotków, Haliny i Jana Gierczaków, Cecylii i Józefa Gilów, Krystyny i Józefa Gomółki, Marii i Bronisława Górników, Walerii i Czesława Gruszków, Anny i Henryka Gumółków, Krystyny i Adolfa Jakubków, Zofii i Kazimierza Kalarusów, Krystyny i Wiktora Kalisiów, Anieli i Adama Kaniów, Czesławy i Władysława Kasprzyków, Barbary i Bronisława Kluczewskich, Genowefy i Michała Kluczewskich, Stefanii i Bolesława Knapczyków, Jadwigi i Fryderyka Kocjanów, Krystyny i Mariana Kocjanów, Donaty i Juliana Koziołów, Władysławy i Stanisława Kubików, Zofii i Bronisława Matusiaków, Krystyny i Józefa Mogielnickich, Danuty i Bogusława Molędów, Genowefy i Teofila Niemczyków, Zofii i Stanisława Osuchów, Zofii i Jana Pasichów, Marianny i Aleksandra Piasnych, Leokadii i Juliana Piątków, Czesławy i Mieczysława Piątków, Alfredy i Jana Piekarzów, Marty i Andrzeja Płowców, Otylii i Stanisława Polaków, Marii i Mariana Pompków, Kazimiery i Władysława Rendaków, Marianny i Romana Rogalów, Barbary i Zdzisława Rosołów, Karoliny i Jana Rybickich, Wiesławy i Jana Sarotów, Marii i Józefa Siołów, Zofii i Zygmunta Siołów, Bogusławy i Konrada Solichów, Janiny i Tadeusza Sołtysików, Krystyny i Stanisława Stępniów, Zofii i Bogusława Stochlów, Natalii i Zdzisława Synowców, Józefy i Bogusława Szmiglów, Wandy i Zdzisława Szotów, Antoniny i Antoniego Ściążków, Pelagii i Andrzeja Ścigajów, Cecylii i Edwarda Tokajów, Łucji i Stanisława Tomsiów, Marty i Zdzisława Tuszyńskich, Anny i Jerzego Wąsów, Sabiny i Bernarda Wilków, Ireny i Wojciecha Włodarczyków oraz Marianny i Czesława Żołądkiewiczów.

{joomplu:50762}{joomplu:50749}{joomplu:50718}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze