paragraf-blacha

Już w najbliższą środę 22 czerwca olkuscy policjanci rozpoczną akcję „Bezpieczne Wakacje”, która potrwa do końca sierpnia. W jej ramach funkcjonariusze będą częściej niż zwykle patrolować drogi powiatu olkuskiego, a także baczniej zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez osoby młode – zwłaszcza spożywanie alkoholu, zakłócanie spoczynku nocnego, zaśmiecanie oraz kierowanie pojazdami bez uprawnień.

Patrole Zespołu Ruchu Drogowego, wspomagane przez funkcjonariuszy z komisariatów w Bukownie, Kluczach i Wolbromia oraz siły małopolskiej policji będą zwracać uwagę na stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, zapinanie pasów na wszystkich siedzeniach, przewożenie dzieci w fotelikach, prawidłowe oświetlenie oraz rozmieszczenie bagażu. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także tych, którzy jeżdżą bez uprawnień motorowerami, motocyklami i samochodami osobowymi. Przypominamy, że w przypadku osoby dorosłej tego typu wykroczenie zagrożone jest 500- złotowym mandatem, a w przypadku nieletniego skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego. Zadaniem funkcjonariuszy będzie odwiedzanie nie tylko głównych tras ziemi olkuskiej, ale także dróg gminnych i powiatowych.

Policjanci pionu prewencji częściej niż zwykle będą zaglądać tam, gdzie młodzież hałasuje, spożywa alkohol, śmieci i niszczy mienie. Patrole będą w pierwszej kolejności wysyłane tam, gdzie tego typu interwencje często zgłaszane są przez mieszkańców. Policjanci pieszo pojawią się również na boiskach przyszkolnych, terenach leśnych oraz przy zbiornikach wodnych. W wakacje 2010 roku w 23 wypadkach drogowych w powiecie olkuskim rannych zostało 29 osób. Zróbmy wszystko, aby w tym roku nikt na naszych drogach nie zginął i nie został ranny!

Zachęcamy również do odwiedzenia przed wyjazdem na wypoczynek stacji kontroli pojazdów, gdzie za niewielką opłatą można sprawdzić stan techniczny samochodu. Przypominamy także, że w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu można sprawdzić stan trzeźwości. Badanie takie jest darmowe.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze