Do groźnego wypadku doszło w sobotę przed godziną 22:00 na ulicy Hutniczej w miejscowości Chechło (gmina Klucze). Jadący seatem cordobą mężczyzna z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał ze swojego pasa i uderzył w barierę ochronną mostu. Jak poinformowali strażacy, w wyniku uderzenia zapaliła się komora silnika. Mężczyzna samodzielnie wydostał się z auta i został znaleziony przez ekipę biorącą udział w akcji ratowniczej około 20 metrów od miejsca wypadku.

– Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się komory silnika i oświetleniu terenu działań. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pierwszej pomocy medycznej kierowcy, którego z licznymi obrażeniami ciała przewiózł na dalsze leczenie do szpitala w Olkuszu – poinformował mł. bryg. Marcin Maciora, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu w zakresie spraw operacyjnych. Podczas akcji pojawiła się informacja, że samochodem mógł podróżować również brat poszkodowanego kierowcy.  Sprowadzono na miejsce dodatkowe zastępy strażaków, które przeszukały najbliższy teren od miejsca zdarzenia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna podróżował autem sam, a jego brat był w tym czasie w domu.

W akcji udział brały 2 zastępy PSP (JRG Olkusz), 4 zastępy OSP (Chechło, Rodaki, Ryczówek, Kwaśniów), 3 samochody Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot. Michał Bielach (PSP Olkusz).wypadek chechlo

wypadek chechlo4

wypadek chechlo2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
arek
arek
10 lat temu

Etam wyklepią go jutro szpece i bedzie jak nowy.

iwan
iwan
10 lat temu

Jeszcze papież powinien przyjechać ,i TVN,POLSAT,po co takie siły ściągać,a dziś w olkuszu o 5.30 rano był dzwon koło Supersamu dwa rozbite auta utrudnienia w ruchu,korek zaczał się robić ,i ani jednej straży by zabezpieczyć i usunąć te wraki.Ale w Olkuszu to normalka.

Młody
Młody
10 lat temu

„Podczas akcji pojawiła się informacja, że samochodem mógł podróżować również brat poszkodowanego kierowcy. Sprowadzono na miejsce dodatkowe zastępy strażaków, które przeszukały najbliższy teren od miejsca zdarzenia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna podróżował autem sam, a jego brat był w tym czasie w domu.”

??????????

Stefan
Stefan
10 lat temu

Wbił się jak Kubica