znaki_przy_szkolach1

Łobzów, Gołaczewy, Jaroszowiec, Bydlin, Osiek, Zederman, Gorenice, Bolesław –  w tych miejscowościach przy przejściach dla pieszych w rejonie szkół zostały zamontowane nowe znaki drogowe. Zarząd Powiatu zdecydował, że za pieniądze uzyskane ze sprzedaży drewna wyciętego w pasach drogowych dróg powiatowych warto zadbać o bezpieczeństwo uczniów.

Osiem kompletów znaków pojawiło się przy szkołach położonych przy drogach powiatowych. – Bardzo słuszna decyzja Zarządu Powiatu jest podyktowana troską o najmłodszych użytkowników dróg. Zastosowanie tego typu oznakowania sprawia, że przejście dla pieszych jest lepiejznaki_przy_szkolach_2 widoczne dla kierowców zarówno w porze dnia jak i w porze nocy, a także w warunkach ograniczonej widoczności podczas opadów deszczu, śniegu lub mgły. Jaskrawe, z daleka widoczne znaki, powinny wpłynąć na wyobraźnię kierowców, skłonić ich do zmniejszenia prędkości i zachowania szczególnej ostrożności w momencie przejeżdżania przez i w rejonie przejścia – mówi dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

Wymiana oznakowania ma być kontynuowana w przyszłym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dociekliwy167
dociekliwy167
11 lat temu

na zdjęciu drugim to przejscie dla pieszych jest chyba… zbędne:) po co przechodzic na druga strone drogi skoro chodnik jest po tej stronie co szkoła? z tego przejscie zapewne nikt nie korzysta;p

Ania
Ania
11 lat temu

BRAWO!!! Tak dalej

pavv
pavv
11 lat temu

Ojejku! Z tego co widzę na zdjęciach to drogą dalej można śmigać 150 km/h. Znaki nic nie dadzą. Wygonić tych śpiochów z Superba niech zaczną tam kroić, a nie czepiać się kierowców, którzy na względnie bezpiecznej 2 pasmowej drodze przy Orlenie pozwolili sobie jechać 80 zamiast 50. Niestety zarobek spadnie, bo na wsi trafi się pirat co godzinę, a na drodze do Katowic mają klienta co 15 min.