Olkusz

18 kwietnia 2023 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR, pod hasłem „Bezpieczny Senior w świecie finansów”. Tym razem uczestnicy spotkania zgłębili zagadnienia dotyczące m.in. bezpiecznej bankowości elektronicznej. Wykład prowadzili specjaliści od cyberbezpieczeństwa bankowego z Banku PEKAO SA. W czasie spotkania olkuscy seniorzy zapoznali się m.in. z zagrożeniami związanymi z e-bankowością i kartami płatniczymi (phishing, skimming) oraz z zasadami bezpiecznego korzystania z rachunku bankowego.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania dotyczące niezrozumiałych dla nich zasad elektronicznej obsługi operacji bankowych.

Na zakończenie wszyscy Seniorzy otrzymali od przedstawicieli Banku PEKAO SA drobne upominki oraz materiały informacyjne.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Moskal – Dyrektor Banku PEKAO SA O/Olkusz, Pani Roksanie Pluta i Panu Zbigniewowi Urbańskiemu za profesjonalnie przygotowane i prowadzone spotkanie oraz za sporą dawkę wiedzy przekazaną w przystępny sposób olkuskim Seniorom.

BEZPIECZNY I ŚWI@DOMY SENIOR to projekt realizowany przez olkuską Bibliotekę, który patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. To cykl otwartych i bezpłatnych wykładów poświęconych profilaktyce bezpieczeństwa, szerokiej tematyce prozdrowotnej oraz edukacji w ważnych dla seniorów tematach. To również możliwość efektywnego spędzenia wspólnie wolnego czasu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze