Olkusz

Za okazane wsparcie dziękowaliśmy już Powiatowi Olkuskiemu, teraz pragniemy podziękować również Urzędowi Miasta i Gminy Olkusz, który na początku lutego rozdzielił środki na rozwój sportu w całej gminie. 200 000 zł to kwota, która razem z pieniędzmi pozyskiwanymi z sektora prywatnego, pozwala na ciągły rozwój klubowych struktur oraz udział naszych drużyn młodzieżowych w turniejach rangi Mistrzostw Polski.

SPR Olkusz to klub, który od 2009 roku jest sportową wizytówką Olkusza. To właśnie Srebrne Lwice dwukrotnie występowały w krajowej elicie, mierząc się o punkty w ramach kobiecej Ekstraklasy. Teraz dorosły zespół występuje na parkietach I ligi, a do tego możemy się pochwalić zdolną młodzieżą, która zdominowała niemal wszystkie rozgrywki w województwie. Juniorki, Juniorki Młodsze oraz Młodziczki zostały Mistrzyniami Małopolski. Pierwsze z nich tegoroczny sezon zakończyły na miejscach 9-12 w Polsce, drugie na pozycjach 17-24 także w krajowej hierarchii, a z końcem kwietnia do turniejów centralnych, których stawką są medale MP przystąpią najmłodsze z tego grona Młodziczki. Do tego już niedługo, bo w maju, wszystkie drużyny młodzieżowe rozpoczną kolejną edycję „Projektu Plaża”, czyli okres treningowy na piasku, przygotowujący do obrony mistrzowskich tytułów w Małopolsce, a następnie do walki o krajowe podium. To tylko pokazuje, że Olkusz jest prawdziwym ambasadorem kobiecego szczypiorniaka nie tylko w gminie, powiecie, czy województwie, ale także na skalę całego kraju.

W tych trudnych czasach jesteśmy dumni i zarazem niezwykle wdzięczni, że na ogólnopolskich boiskach nie grami sami. Coroczna dotacja z budżetu gminy pokazuje, że nasza historia, ale i sportowa teraźniejszość leży na sercu naszym samorządowcom. Na każdym kroku czujemy wsparcie i owocną współpracę. Każdy mecz i każdy udział w turnieju traktujemy bardzo prestiżowo, mając jednocześnie z tyłu głowy, że reprezentując barwy klubowe, tak naprawdę reprezentujemy całe miasto i gminę Olkusz. To wielki zaszczyt, ale i obowiązek. Wszystkie nasze działania skierowane są jednak na to, by o naszym Stowarzyszeniu Piłki Ręcznej i o samym Olkuszu w środowisku sportowym mówiło się dużo i przede wszystkim mówiło się dobrze.

Tegoroczna dotacja z gminnej kasy zapewnia nam poczucie stabilności oraz pracy na solidnych fundamentach. Przejrzystość, pasja oraz wyniki sportowe – to nasze główne punkty działalności, które pomagają nam każdego tygodnia pisać nową historię. Historię Klubu, ale i Srebrnego Miasta, bo nasze sukcesy, są sukcesami wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w rozwój piłki ręcznej.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy całej Radzie Miejskiej na czele z Burmistrzem Panem Romanem Piaśnikiem za zaufanie i zrozumienie naszych codziennych potrzeb, które dotykają wielu aspektów. Umowy trenerskie, transport, wynajem obiektów, sprzęt sportowy, licencje oraz opłaty sędziowskie, organizacja meczów I ligi, obozów sportowych i turniejów rangi Miostrzostw Polski to tylko te najważniejsze, generujące największe koszty. Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie dotacja z budżetu gminy, nasz klub oraz marzenia naszych wychowanek i ich najbliższych, dzisiaj wyglądałyby zupełnie inaczej.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY! #gramyrazem

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze