Bukowno KPP w Olkuszu

W minioną niedzielę (05.05. br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili akcję „Bezpieczny Motocyklista”. Mundurowi kontrolowali kierujących jednośladami, sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają.

Do działań policjanci wykorzystali  oznakowane radiowozy oraz motocykle i sprzęt do rejestrowania wykroczeń. Celem mundurowych było egzekwowanie od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym. Policjanci kontrolowali również trzeźwość kierowców.

W tym dniu policjanci skontrolowali 84 motocyklistów, ujawnili 3 kierujących, którzy  przekroczyli dozwoloną prędkość, zatrzymali dowód rejestracyjny 1 motocykliście za stan techniczny i ujawnili jeden pojazd, który nie był dopuszczony do ruchu.

Pogoda sprzyja w podróżowaniu jednośladami i na drogach powiatu olkuskiego można spotkać coraz więcej miłośników motocykli. Należy jednak pamiętać, że brawura, nadmierna prędkość i brak przewidywania skutków ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań   na drodz,e mogą prowadzić do poważnych wypadków. Dlatego apelujemy do motocyklistów o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami.

Pamiętajmy, że  jazda motocyklem wymaga odpowiedniego przygotowania.  Nie warto przeceniać swoich możliwości co do posiadanych umiejętności na drodze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze