Powiat

Sezon motocyklowy został rozpoczęty. Na drogach pojawia się coraz więcej kierujących tymi pojazdami. W trosce o bezpieczeństwo motocyklistów, w niedzielę 23 kwietnia br. na terenie województwa małopolskiego zostały przeprowadzone działania pn. „Bezpieczny Motocyklista”. Akcja została przeprowadzona w ramach trwającej na terenie kraju akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Podczas tych jednodniowych działań, policjanci skontrolowali w Małopolsce ponad tysiąc motocyklistów. Ujawnili prawie 200 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 16 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy. Ponadto ujawniono 13 kierujących nieposiadających uprawnień do kierowania motocyklami oraz zatrzymano 49 dowodów rejestracyjnych głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. .

W Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu skontrolowano 84 motocyklistów, z czego ujawniono 14 wykroczeń w tym 10 dotyczących przekroczenia prędkości oraz 3 wykroczenia dotyczące stanu technicznego pojazdów. Ponadto w jednym przypadku motocyklista nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Podczas niedzielnych działań policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze