Olkusz

Piękna słoneczna sobota 22.04.2023 r. była historycznym dniem pierwszych zawodów po przebudowie stadionu w Olkuszu.

Miejsce rozgrywania zawodów, czyli stadion, na którym KS Olkusz trenuje na co dzień – z pewnością stanowiło dodatkową motywację dla 27-osobowej drużyny, dopingowanej przez liczne grono kibiców. Rangi startom każdego z zawodników dodała atmosfera i otoczka imprezy – związana z rozgrywanymi bezpośrednio po startach młodszych zawodników – Mistrzostwami Polski na 10 000 m.

Wszystko to sprawiło, że zawodnicy KS Olkusz, startujący na bieżni po raz pierwszy – ustanowili nowe i wartościowe rekordy życiowe, a wszyscy zawodnicy, którzy takie starty mieli już za sobą: poprawili swoje „życiówki”.

Zawody w Olkuszu przyniosły dla Klubu 4 miejsca na podium:

Agata Kisiała 1 m. K 600 m

Kuba Dolezy 1 m. M 600 m

Bartłomiej Siejka 2 m. M 600 m

Michał Bróg 3 m. M 600 m

Agata powtórzyła swój sukces z zawodów w Skawinie, a trzej w/w zawodnicy podobnie jak na zawodach w Skawinie zajęli wszystkie miejsca na podium, tyle, że w innej kolejności.

Część zawodników obserwowała zmagania seniorów w biegach na 10 000 m, a niektórym udało się stanąć do wspólnego zdjęcia z 3 medalistami Mistrzostw Polski!

Osobne wyrazy uznania i gratulacje należą się Trenerowi Kamilowi Kalembce, który reprezentował KS Olkusz w w/w Mistrzostwach. Trener pokazał prawdziwy hart ducha i odporność psychiczną. Mimo, iż bieg nie układał się po jego myśli, a temperatura powietrza potęgowała utratę sił – Trener nie poddał się i ukończył bieg, plasując się w najlepszej pięćdziesiątki biegaczy w Polsce na tym dystansie. Uznanie jest tym większe, że aż 19 zawodników z listy startowej wycofało się w trakcie zmagań. Tym samym Trener Kalembka dał piękny przykład młodym zawodnikom Klubu (którzy dopingowali go z całego serca i to w kilku miejscach stadionu), jak należy walczyć i pokonywać swoje słabości.

KS Olkusz
fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze