Olkusz

W dniu 21.08.2023 policjanci  Wydziału Ruch Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi działali nie tylko z lądu, ale i z powietrza. Do akcji wykorzystali kamerę umieszczoną w dronie. Bezzałogowy statek powietrzny ze stanu KWP w Krakowie pojawił się nad drogą krajową nr 94 w Olkuszu.

W tym dniu policjanci ujawnili 35 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Odnotowali 22 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, 3 przypadki polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu oraz 10 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu w rejonie przejść dla pieszych. Kierujących, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami.

Mundurowi skupiali się także na pieszych popełniających wykroczenia drogowe i ujawnili 3 przypadki  przechodzenia przez ulice w miejscach niedozwolonych. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze