Do grona miejscowości, które zaopatrują swoich mieszkańców w bezpłatne maseczki dołącza Gmina Bolesław. Samorząd chce w ten sposób zmniejszyć tempo rozwoju epidemii i uchronić możliwie jak najwięcej osób przed zachorowaniem. Dystrybucja środków ochronnych rozpoczyna się w czwartek, 9 kwietnia 2020 r. Maseczki mają docelowo trafić do każdej rodziny w gminie.

Bolesław to kolejna gmina, która rozdaje swoim mieszkańcom bezpłatne maseczki mające zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wójt gminy, Krzysztof Dudziński, podjął decyzję o zakupie i rozpoczęciu dystrybucji maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. – Musimy działać szybko i zdecydowanie, gdyż tylko w ten sposób możemy ograniczać skalę tej epidemii – podkreśla Krzysztof Dudziński.

Dystrybucja bawełnianych maseczek ma być prowadzona od czwartku, 9 kwietnia b.r. Rozprowadzeniem ich wśród miejscowej ludności zajmą się radni Rady Gminy i sołtysi. Maseczki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych lub powieszone na płotach posesji. Władze gminy apelują jednocześnie o korzystanie z materiałów zgodnie z dołączoną do nich instrukcją. Do najważniejszych zasad mających zapewnić właściwą ochronę należą właściwa dezynfekcja, prawidłowe noszenie masek, a także unikanie dotykania ich w czasie noszenia.

Aby ułatwić akcję dystrybucji środków ochrony, przedstawiciele gminy apelują do mieszkańców żeby umieszczali na płotach swoich posesji kartki z informacją dotyczącą ilości mieszkających tam osób. Będzie to informacja dla osób roznoszących, ile maseczek pozostawić do dyspozycji. Bardzo proszę o rzetelność. Proszę nie wpisywać na kartkach danych niezgodnych z prawdą, aby każdy mógł otrzymać maski. W przypadku braku na posesji danych o ilości domowników zostaną pozostawione 2 maseczki – tłumaczy włodarz Gminy Bolesław.

Wójt apeluje również do mieszkańców, by zostali w domu, a jeśli już muszą wyjść po zakupy, to tylko w maseczkach ochronnych. – Czas, z jakim dziś przyszło nam się zmierzyć, to dla nas ogromna próba odpowiedzialności. Musimy troszczyć się nie tylko o siebie i swoich najbliższych, ale również o sąsiadów, znajomych i przypadkowo spotkanych ludzi. Tylko w ten sposób możemy uporać się z tym zagrożeniem – mówi Krzysztof Dudziński.

fot. pixabay

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
paw Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paw
Czytelnik
paw

Po co skoro są bardziej zabawką niż ochroną?