Nie wszyscy obywatele przestrzegają przepisów, które weszły w życie za sprawą rozporządzenia ministra zdrowia. Osoby, które umyślnie nie stosują się do obostrzeń w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

W miniony weekend na terenie powiatu olkuskiego policjanci ujawnili  27 wykroczeń związanych z zakazem gromadzenia się i przemieszczania osób. Mundurowi ukarali  mandatami karnymi 18 osób i  skierowali 4 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Olkuszu, a także pouczyli 5 osób.

W większości przypadków były to wycieczki piesze lub samochodem w celach rekreacyjnych na teren Pustyni Błędowskiej. Były również interwencje policyjne związane z przebywaniem osób na terenie stadionu sportowego, bezpodstawnym przemieszczaniem się osób,  czy spożywaniem alkoholu i gromadzeniem się w miejscu publicznym.  W jednym przypadku  interweniowano wobec nieletniego, który przebywał bez opieki dorosłego.

Przypominamy, że każdy obywatel zobowiązany jest do stosowania się do przepisów.  Stan epidemii to nie czas na spotkania towarzyskie! Nie narażajmy życia i zdrowia innych osób. Respektujmy prawo! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
paw
paw
1 rok temu

NIELEGALNE DZIAŁANIA! Możliwość ograniczenia swobód obywatelskich określa jasno Konstytucja! Nie przyjmujcie ewentualnych mandatów!