kronika policyjna

Poręba Górna. Kradzież butli gazowych
8 lipca 2015 roku w Porębie Górnej skradziono cztery butle gazowe. Właściciel firmy zajmującej się dystrybucją butli wycenił szkodę na kwotę 600 złotych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę wolności od roku do lat 10.

Kolejny przypadek nietrzeźwej matki!
8 lipca br. dyżurny z komendy otrzymał zgłoszenie o pijanej matce, która miała „opiekować się” siedmioletnim synem. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Zastali 31-letnią kobietę, będącą w stanie nietrzeźwości (prawie 2,34 promila alkoholu w organizmie). Na miejsce przybyła babcia małoletniego, która zaopiekowała się wnukiem a nietrzeźwa matka trafiła na Izbę Wytrzeźwień w Jaworzanie. O sytuacji w rodzinie został powiadomiony sąd. Obecnie Policja prowadzi postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Kradzież w Zabagniu
W okresie od 8 do 11 lipca 2015 roku w miejscowości Zabagnie z budynku gospodarczego skradziono 2 piły spalinowe i kosę spalinową. Właściciel oszacował straty na kwotę 4000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu.

Zdarzenie drogowe w Zedermanie
Do zdarzenia drogowego doszło 10 lipca 2015 roku około godziny 15.00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Zederman. Kierujący VW Caravelle wjeżdżając na dk 94 nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Oplem Insignią i doprowadził do kolizji. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trafili do olkuskiego szpitala na obserwacje. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał zdjęcia i szkic sytuacyjny.

Olkusz. Nietrzeźwy kierowca miał ponad 3 promile alkoholu!
Do zdarzenia doszło 12 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 791 z ulicą Biema. 54 letni mieszkaniec Chrzanowa, kierujący VW Polo nie zachował ostrożności i uderzył w tył samochodu m-ki Suzuki, który stał na czerwonym świetle. Kierowca VW był nietrzeźwy miała ponad 3 promile alkoholu i posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowanie się do wyroku sądu grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wolbrom ulica Skalska. Zdarzenie drogowe z rowerzystą
Do zdarzenia drogowego doszło 13 lipca 2015 roku około godziny 22.40 na ulicy Skalskiej w Wolbromiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierowca mercedesa wykonując manewr zawracania, zajechał drogę jadącemu rowerzyście, który poruszał się w kierunku ul. Krakowskiej. 26 letni rowerzysta nie zdążył zahamować i najechał na tył pojazdu. W skutek tego zdarzenia rowerzysta z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala w Olkuszu. Kierowca mercedesa, 23- letni mieszkaniec Gołaczew, był trzeźwy. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają olkuscy policjanci.

Olkusz ul. Sławkowska. Kradzież biżuterii
14 lipca około godziny 14.50 w Olkuszu na ulicy Sławkowskiej nieznany mężczyzna wykorzystał nieuwagę sprzedawczyni i skradł srebrną biżuterię. Wstępnie oszacowano straty na kwotę około 1000 złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kradzież na targowisku w Olkuszu
14 lipca 2015 roku 85 letnia mieszkanka Zedermana zgłosiła, że na placu targowym na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu nieznany sprawca skradł jej portfel wraz z dowodem osobistym oraz pieniądze w kwocie 500 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Komunikaty:
Olkuska Policja poszukuje sprawcy uszkodzenia znaku A-18b z tabliczka T-3 (koniec odcinka – znak ostrzegawczy zwierzęta dzikie) na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu . Do zdarzenia doszło w dniach 30-31 maja 2015 roku osoby posiadające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę, nr tel. 32-6478-234 lub 997.

Olkuska policja poszukuje sprawcy uszkodzenia barier ochronnych rozdzielających jezdnię na drodze krajowej nr 94 w pobliżu miejscowości Bolesław. Do uszkodzenia doszło w okresie od 23-24 czerwca 2015 roku. Świadkowie tego zdarzenia lub osoby posiadające jakiekolwiek informacje na te temat proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę, numer telefonu 32-647-8237 lub 997.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
8 lat temu

[quote name=”puszcza”]Piszącą zbadać alkomatem przed puszczaniem do druku.[/quote]
To nie pisze Redakcja P.O. tylko kpp, a Redakcja P.O. nie ośmieli się zmieniać treści, bo za to też może grozić jakaś kara. Walutą policyjno-prokuratorską są bowiem groźby i kary. Im ich więcej tym lepiej, to statystyka. A ze statystyką się nie dyskutuje, bo grozi za to kara.

puszcza
puszcza
8 lat temu

Piszącą zbadać alkomatem przed puszczaniem do druku.

bob
bob
8 lat temu

Kara wolności od 1 do 10 lat :)) Rewelacja!!!!

jak kraść to miliony
jak kraść to miliony
8 lat temu

wniosek taki, ze lepiej ukrasć biżuterie zamiast butli gazowych, a jeszcze lepiej piły spalinowe .

rych
rych
8 lat temu

Rowerzyści już zjechali z chodników. Gadałem z paroma i tak powiedzieli.

Pieszy-starszy
Pieszy-starszy
8 lat temu

Co słychać w temacie rowerzystów na chodnikach w Olkuszu ? Żenująca cisza !!!