Trzebinia

W dniu 20.11.2022 r. zawodami w Trzebini biegacze KS Olkusz zakończyli sezon startowy. Kończącymi sezon zawodami była ostatnia eliminacja GP Małopolski w Biegach Przełajowych. Zawody te był również Mistrzostwami Małopolski.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, a dwójka z nich odniosła duży sukces, zdobywając tytuły Mistrzów Małopolski!

Są to: Zuzanna Małysa – 300 m. U10, Kuba Dolezy – 500 m. U14

Na uwagę zasługuje też 4 miejsce klubowej sztafety 8×500 m. mix (na 11 sztafet), co świadczy o potencjale drużynowym KS Olkusz. Do podium zabrakło naprawdę niewiele.

W klasyfikacji końcowej GP Małopolski w Biegach Przełajowych za cały 2022 r. Zuzanna Małysa zajęła 1 miejsce, a Kuba Dolezy – 3.

Podsumowując, sezon należy zaznaczyć systematyczny rozwój Sekcji, w której trenuje obecnie ok. 50-ciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych, pod opieką trzech trenerów z uprawnieniami PZLA. Istotny wkład w działanie i rozwój Sekcji mają również Rodzice i Opiekunowie. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra współpraca z Władzami Miasta i MOSiR-em Olkusz oraz ze sponsorami. Do tych ostatnich należy FW Owent w Olkuszu (sponsor strategiczny Sekcji), a istotny wkład w tym sezonie wnieśli również J. Kamionka (PAS-KAM), a także Piekarnia Klich i G. Tomsia Stołówka Pyza (poczęstunek w trakcie zawodów) oraz ZRB Paciej sp. z o.o.

Obecnie zawodnicy weszli w okres roztrenowania oraz treningów funkcjonalnych na sali gimnastycznej. Sekcja prowadzi stały nabór (dane kontaktowe na profilu FB KS Olkusz Lekkoatletyka).

KS Olkusz

fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze