Olkusz

Podziemny Olkusz wraz z Fundacją Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” zorganizowały dla dzieci interesujące wydarzenie z okazji Dnia Górnika – „W świecie podziemnych żywiołów”.

W Podziemnym Olkuszu uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki przeniosły się w fascynujący, ale i niebezpieczny świat górników, który przybliżyła im prezentacja „Ratownictwo górnicze na przykładzie ZGH Bolesław”.

Poznały dawne narzędzia górnicze oraz tajemnice galowego munduru górniczego. Okazało się, że nie chodzi tylko o to, że jest ładny, czarny i ma fajne ozdoby. Nic w nim nie jest przypadkowe i wszystko coś znaczy. Nawet kolor pióropusza na górniczej czapce, czyli czako.

Marek Piotrowski i Krzysztof Boniecki zadbali o to, żeby dzieci słuchały z zainteresowaniem, odpowiadali na wszystkie pytania i pewnie w niejednym sercu rozbudzili tęsknotę za przynależnością do górniczego stanu. Namiastką tego były warsztaty, podczas których dzieci przy pomocy przewodniczek z Podziemnego Olkusza zrobiły dla siebie piękne czapki górnicze, które z dumą prezentowały.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze