Wysyp fałszywek
15 marca. Pracownica banku z siedzibą przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu przekazała policji fałszywy banknot o nominale 50 złotych. Pieniądze chciała wpłacić mieszkanka Bukowna. Kilka dni później fałszywy banknot o nominale 100 euro odkrył właściciel kantoru przy ulicy Szpitalnej w Olkuszu. Pieniądze usiłowało wymienić dwóch mieszkańców podolkuskiej wioski.
Włamanie do stodoły
15 marca. Na 100 złotych wycenił straty właściciel okradzionego domku letniskowego i stodoły przy ulicy Sportowej w Kwaśniowie Górnym. Złodzieje dostali się do środka po wyłamaniu drzwi wejściowych.
Skok po kompresor
17 marca. Nieznani sprawcy włamali się do przepompowni wody w Ściborzycach. Z wnętrza ukradli kompresor należący do zakładów  wodociągowych w Wolbromiu.

Porwali i okradli
19 marca. Chwile grozy przeżył mieszkaniec Jaroszowca, który został uprowadzony. Na skrzyżowaniu ulicy Rabsztyńskiej z drogą krajową nr 94 trzech mężczyzn wciągnęło go do mercedesa i odjechało z piskiem opon. Bandyci, grożąc użyciem noża, ukradli mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Po przejechaniu kilku metrów napastnicy wyrzucili swoją ofiarę z auta.
Na „podwójnym gazie”
19 marca. W ręce policjantów wpadł 25-letni mieszkaniec Czubrowic, który prowadził auto pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Zawierciańskiej w Kluczach. Wsiadł za kółko, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Na dodatek nie miał prawa jazdy, bo już wcześniej odebrał mu je sąd.
Dolarowi oszuści
20 marca. 41-letnia obywatelka Słowacji wraz z innym mężczyzną oszukała 81-letniego olkuszanina, sprzedając mu 241 dolarów.  W zamian kobieta otrzymała 6 tysięcy złotych. Oszustka została zatrzymana w policyjnym areszcie.
Wyrwali kobiecie torebkę
22 marca. Uwaga na złodziei wyrywających torebki! Do takiego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia z ulicą Biema w Olkuszu. Nieznani sprawcy wyrwali torebkę 64-letniej mieszkance Olkusza. Poszkodowana straciła dokumenty i gotówkę. Straty sięgnęły 250 złotych.
Zniknęły używki
22 marca. Papierosy i alkohol padły łupem nieznanych osobników, którzy włamali się do sklepu w pawilonie przy alei Tysiąclecia w Olkuszu. Złodzieje dostali się do środka, wypchnąwszy drzwi. Właścicielka, mieszkanka Olkusza, szacuje straty. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w sklepie przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. W tym wypadku również zginęły używki o wartości 700 złotych.
Dziecko wpadło pod koła
23 marca. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Prokocimiu chłopczyk potrącony przez mercedesa. Do wypadku doszło na ulicy Strażackiej w Bydlinie. Ranne dziecko ma zaledwie 9 lat.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze