3 marca na obiektach AZS – AWF w Krakowie lekkoatleci rozpoczęli sezon biegów przełajowych – Grand Prix PZLA. W zawodach uczestniczyło ponad 200 sportowców z województwa małopolskiego i podkarpackiego, w tym zawodnicy IKS – u Olkusz.

W kategorii seniorów na dystansie 4 km Bartosz Karoń zajął IV miejsce. W kategorii juniorów Wojciech Pasich zajął również IV miejsce. W grupie juniorów młodszych Krystian Czapla był czwarty, Mateusz Klich ósmy, a Emanuel Wojtacha dziewiąty.  Wśród młodzików na dystansie 1 km VIII miejsce zajął Nikolas Czapla, IX miejsce Adrian Wojtacha, XIV miejsce Dominik Zając, XIX miejsce Paweł Węglarz, a XX miejsce Michał Wojtacha. W kategorii juniorek młodszych na dystansie 3 km Patrycja Skręt była dziewiąta, a Kinga Byczek dziesiąta. Wśród dziewcząt starszych Martyna Knapik na dystansie 1 km zajęła piątą lokatę.