szlakiem walk1

Bydlin już po raz 23. był gospodarzem Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów”, który co roku w urokliwe zakątki gminy Klucze ściąga setki biegaczy w różnym wieku. Oprócz biegu głównego w kategorii Open, przeprowadzono również IV Marsz Nordic Walking, a także tradycyjną biegową rywalizację na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży.

Przez Bydlin, Krzywopłoty oraz Załęże, czyli tak jak uczy historia, pobiegli uczestnicy tegorocznego biegu ulicznego, upamiętniając w ten sposób dzielnych legionistów walczących z nieprzyjaciółmi.

Teren piękny, malowniczy, ale i wymagający od uczestników imprezy nie lada kondycji. Jak zwykle część z biegaczy udział w wydarzeniu potraktowała rekreacyjnie, byli jednak i tacy, którzy o zwycięstwo walczyli do ostatnich metrów. Tak było w przypadku męskiej kategorii, gdzie Marcin Ciepłak o siedem sekund wyprzedził na mecie Andrzeja Lachowskiego. Podium uzupełnił Zbigniew Kalinowski. Panowie zgodnie z regulaminem przebiegli dystans prawie 12 km, robiąc trzy pętle i finiszując na stadionie Legionu Bydlin.

Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza na dystansie blisko 8 km okazała się Sylwia Ślęzak, a za nią sklasyfikowano Ewę Brych-Pająk oraz Agnieszkę Pietsch. Łącznie na trasę wybiegło 84 zawodników – 64 mężczyzn i 20 kobiet. Wszyscy szczęśliwie zameldowali się na mecie i otrzymali pamiątkowe medale. Na zwycięzców czekały natomiast okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne. Komplet wyników dostępny jest na stronie www.

W tym samym czasie co biegacze na trasę wyszli uczestnicy IV Marszu Nordic Walking. Jak pokazała stawka maszerujących, chodzenie z kijkami to aktywność dla ludzi w każdym wieku. Stąd też odrębna kategoria prowadzona specjalnie dla młodzieży.

szlakiem walk2

Dużą atrakcją biegu „Szlakiem Walk Legionistów” były biegi towarzyszące, przygotowane z myślą o najmłodszych. Startowały nawet przedszkolaki, które miały do pokonania symboliczne 60 metrów. Na starcie nie zabrakło oczywiście uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ci ostatni pobiegli 800 metrów. Także i w tym przypadku dla wszystkich startujących przygotowano medale, a zwycięskie trójki dodatkowo stanęły na podium oraz zostały nagrodzone przez organizatorów.

Kolejna edycja biegu ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów” w przyszłym roku, również 11 listopada w dniu Święta Niepodległości. – To już tradycja, że świętujemy aktywnie. Z każdym rokiem mamy coraz większą konkurencję związaną z podobnymi biegami w innych lokalizacjach, jednak jestem przekonany, że utrzymamy naszą imprezę niezmiennie na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym – mówi Janusz Mentlewicz, prezes LKS Kłos Olkusz.

Organizatorzy XXIII Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów”: Małopolska, Gmina Klucze, Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach, LKS Legion Bydlin, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie, Stowarzyszenie „Otwarci” Bydlin.

Tegoroczna impreza została zrealizowana dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

{joomplu:72943}{joomplu:73003}{joomplu:72983}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marek m
Marek m
5 lat temu

Dajcie mi namiary do tej łaski z numerem 104