sesja-mwegrzyn

Obserwatorzy lokalnej sceny politycznej ciągle dopytują, kiedy wybrana dwa miesiące temu Rada Powiatu zacznie merytorycznie pracować. O przebiegu jej spotkań informujemy naszych czytelników na bieżąco. Pewien zastój panujący w tym gremium mocno irytuje niektórych jego członków. Do tego stopnia, że na ostatniej sesji pojawił się apel o „wzięcie się do roboty”.

Przypomnijmy, że na pierwsze posiedzenie przybyło tylko 9 radnych. Na jego kontynuacji byli co prawda wszyscy, ale wątpliwości dotyczace procedury wyboru starosty i wiceprzewodniczących rady wywołały dyskusję do późnej nocy. Tuż przed świętami udało się m. in. wybrać komisje, ustalić dyżury aptek czy dokonać zmian w budżecie. Ostatnia sesja, z projektem jednej uchwały w porządku obrad, nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć. Pomiędzy zapytaniami radnych do zarządu m. in. o powód braku obecności przedstawicieli powiatu na konwencie starostów, zagospodarowanie budynku internatu w Wolbromiu czy odwodnienia drogi Ujków Nowy – Hutki pojawił się głos, którego większość Rady chyba się nie spodziewała.

-Jesteśmy radnymi od dwóch miesięcy. Komisje się nie spotykają.  Zróbmy tak, byśmy poszli do przodu. Błagam Was, zróbmy posiedzenia komisji, weźmy strategię rozwoju powiatu, zastanówmy się i wtedy rozliczajmy zarząd i siebie po kolei. Powiedzmy, co chcemy osiągnąć przez te cztery lata. Ludzie pytają nas przecież, co dalej z powiatem – tak do koleżanek i kolegów z rady zaapelowała Małgorzata Węgrzyn.

Za kilka dni prawdopodobnie zostanie wybrany nowy zarząd powiatu. Czy wtedy nareszcie prace rady ruszą pełną parą?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stasiek
Stasiek
8 lat temu

Po co tu tyle obrażania się a wystarczy tylko obejrzeć sesję dzięki Przeglądowi Olkuskiemu i już wiadomo ile który rajca przez nas wybrany posiada cwaniactwa w sobie i za kogo się mamy wstydzić ,a za cztery lata mamy tylko jeden głosik tylko jeden, a telewizja prawdę pokazuje i każdy to widzi co chce zobaczyć .

J23
J23
8 lat temu

PARĘ PYTAŃ :
Kto to jest nieetatowy członek zarządu ?
Od czego jest i po co? ,
Ile zarabia?
i czy czasem to nie jakaś ciepła posadka dla kogoś?Czy radni nie wystarczą albo jest ich za mało,że ktoś nieetatowy?Dziękuję z góry za informację

Młody
Młody
8 lat temu

A co to za focia, czy tam w głębi to dom spokojnej starości – jakże satyryczny i wrózebny jest apel „Błagam, weźmy się do pracy” do tej scenerii przy do tego jeszcze zastawionego do odpoczynku stole …

kolo
kolo
8 lat temu

Jak to już pisałem – Jarek miał kota, a Łukasz ma królika. Skąd to podobieństwo, bo partyjne , to wiadomo 😆

iks
iks
8 lat temu

[quote name=”xx”]jeśli Wolbrom planuje przejęcie szkoły ponadgimnazjalnej – brawo! Może warto uciec przed kondycją powiatu i losem innych szkół powiatowych znajdujacych się poza miastem Olkusz.
Panie radny G. póki co tamte szkoły jeszcze istnieją, wobec czego może warto zastanowić się nad sensem swych słów![/quote]
nie rozumię… czy gmina decyduje się na przejęcie szkoły?…

ja
ja
8 lat temu

[quote name=”Janek z osiedla”]W ogóle to ja się pytam po co nam zarząd dróg w Olkuszu? te urzędasy gówno robią…nic! siedzą i nic nie robią, jedyne kto tam robi to garstka raptem 5 ludzi ubranych w pomarańczowe mundurki, w tym kobieta! Reszta ma ciepłe posadki i ma w duszy, jak robili im drogę pod nosem to nawet upilnować nie potrafili! Kto jest za likwidacją zarządu dróg? a przynajniej redukcja etatów w tej nikomu niepotrzebnej instytucji![/quote]
jestem za

Elo
Elo
8 lat temu

[quote name=”żorż”][quote name=”jakie Zmiany?”]Mam pytania:
1. Czy Roman Piaśnik nadal „walczy” z olkuskimi układami?
2. Nie wiecie, czy Wojciech Piaśnik (KosmoTrans) z Kosmolowa, który wygrał duży przetarg (699 582,90 zł) na oczyszczanie dróg na terenie gminy Olkusz ( tuż przed wyborami), nie jest czasem rodziną z obecnym burmistrzem Romanem Piaśnikiem, również pochodzącym z Kosmolowa?[/quote]
„Burmiszcz” jest jego rodziną[/quote]

1. Nie wiem, nie wypowiadam się.
2. Tak, Wojciech Piaśnik to syn brata naszego burmiszcza.

Młody
Młody
8 lat temu

” Nie mam uprawnień do reprezentowania powiatu …” – rozumiem że także do wypłacania sobie już drugiego astronomicznego za nic wynagrodzenia …

żorż
żorż
8 lat temu

[quote name=”jakie Zmiany?”]Mam pytania:
1. Czy Roman Piaśnik nadal „walczy” z olkuskimi układami?
2. Nie wiecie, czy Wojciech Piaśnik (KosmoTrans) z Kosmolowa, który wygrał duży przetarg (699 582,90 zł) na oczyszczanie dróg na terenie gminy Olkusz ( tuż przed wyborami), nie jest czasem rodziną z obecnym burmistrzem Romanem Piaśnikiem, również pochodzącym z Kosmolowa?[/quote]
„Burmiszcz” jest jego rodziną

lucyfer
lucyfer
8 lat temu

[quote name=”Janek z osiedla”]Kmita idealnie reprezentuje PISiorów, dużo gada na innych a sam gówno robi! Taka prawda! czemu sam nie pojechał reprezentować naszego miasta? no tak, miał ważne powody w tym pucowanie butów Osuchowi Kaczyński to samo, nadaje na władzę, ale sam oprócz szczekania gówno robi! Kmita to samo…szczek szczek i foch, ale żeby co zrobił ponad swoje obowiązki to już nie, spycholandia. Ale pięknie go Piasny postawił do porządku.[/quote] Panie Kmita dosyć gwiazdorzenia i w końcu czas się wziąśc za robotę bo pier…pan gupoty jak mały kazio nie dorosnął pan do bycia radnym.Różaniec i za piec.

jakie Zmiany?
jakie Zmiany?
8 lat temu

Mam pytania:
1. Czy Roman Piaśnik nadal „walczy” z olkuskimi układami?
2. Nie wiecie, czy Wojciech Piaśnik (KosmoTrans) z Kosmolowa, który wygrał duży przetarg (699 582,90 zł) na oczyszczanie dróg na terenie gminy Olkusz ( tuż przed wyborami), nie jest czasem rodziną z obecnym burmistrzem Romanem Piaśnikiem, również pochodzącym z Kosmolowa?

@
@
8 lat temu

Fajnie układają się tu komentarze. A kto w PO najwięcej reklam opłacił ?

@
@
8 lat temu

Ja słuchałem i nie znalazłem nic złego po stronie Kmity. Zgłasza problemy drogowe to bardzo dobrze. A kobieca wypowiedź bardzo sprytna , jak to kobieta …

Stasiek
Stasiek
8 lat temu

Takie sesje powinny być nagrywane w całości podziękowania dla Przeglądu Olkuskiego za nagranie, będziemy wiedzieć co obiecane a co zrobione KOGO WYBRALIŚMY a nie co napisze redaktor z Wolbrumia

Rafał
Rafał
8 lat temu

ciekawe, że na tylu radnych winny jest tylko Ł. Kmita

Darek.
Darek.
8 lat temu

Czepiacie się Łukasza….za kilka lat przejdzie mutację, zmieni fryzurę z tej na normalna jego partner zrobi z niego mężczyznę i będzie dobrze:)

Darek.
Darek.
8 lat temu

Toś Kmita pokozoł…:) Proszę o więcej takich spotkań…tylko popkorn kupię:) Ja nie wiedziałem, że Kmita to taki kabareciarz:) Mina poważna, można by rzec burmistrzowa:):):) A w głosie istny infantylizm w połączeniu z przerośniętym ego, kończywszy na urażonej dumie. No jeszcze nieraz będziesz oburzony decyzjami normalnych ludzi na twoje nienormalne problemy:) Kurcze, że Piasny nie dał się sprowokować na takie gówniarskie popisy przed kamerą to się dziwie…ja bym nie wytrzymał:) Ale jednak starostę mamy opanowanego, nie ma co::)

Olkuszanin123
Olkuszanin123
8 lat temu

Hahahaha, cały ten film to błazenada w w wykonaniu KMITY ahahahaha. A na końcu przywołanie do porządku starszej pani, mina Łukasza bezcenna:) Ale komedia!

ANIA
ANIA
8 lat temu

Po wypowiedzi Pani Małgosi, wszyscy spoglądają na Łukasza Kmitę z politowaniem:) ale nie dziwię się? chłopak jest zbyt młody na konwersację z ludźmi na poziomie, musi siać zamęt, bo nie wybrano go burmistrzem. Po 2 nie ma wiedzy na inne tematy. Ale to daje motywację dla ludzi, którzy nie oddali na niego głosu! ja przynajmniej tak mam! Wyobrażacie sobie takiego burmistrza? Jak dobrze, że Roman wygrał, bo niebawem w Olkuszu mielibyśmy ładną infrastrukturę, ale ludzie zdychaliby z głodu i chorób. Na burmistrza? on nawet na radnego się nie nadaje, ale, ze kościół go poparł to miał głosów. ŻAL!

Adam adam adamek
Adam adam adamek
8 lat temu

Małgorzata Węgrzyn Pięknie! Kmita zrozumiał słowa tej Pani?! Chyba nie, bo nawet nie ma jaj, żeby patrzeć do kobiety jak do niego mówi! Ale dla Łukaszka ważne są chodniki, krawężniki…BRAWO! Może dać mu kolorowy uniform i niech popracuje nad tym na czym mu zależy!

Adam adam adamek
Adam adam adamek
8 lat temu

Oj Łukaszka boli, że jest tylko radnym:) A bardziej boli, że Piasny i reszta ludzi go wykukała, i bardzo dobrze, bo tytuł tego artykułu i filmu kieruje do KMITY! Weź się do roboty, bo chyba nigdy jej nie widziałeś chłopcze! A Łukaszku w następnej kadencji będzie więcej młodych wyborców! także nie masz szans zwolenniku moherowych berecików:)!

Janek z osiedla
Janek z osiedla
8 lat temu

W ogóle to ja się pytam po co nam zarząd dróg w Olkuszu? te urzędasy gówno robią…nic! siedzą i nic nie robią, jedyne kto tam robi to garstka raptem 5 ludzi ubranych w pomarańczowe mundurki, w tym kobieta! Reszta ma ciepłe posadki i ma w duszy, jak robili im drogę pod nosem to nawet upilnować nie potrafili! Kto jest za likwidacją zarządu dróg? a przynajniej redukcja etatów w tej nikomu niepotrzebnej instytucji!

Janek z osiedla
Janek z osiedla
8 lat temu

Kmita idealnie reprezentuje PISiorów, dużo gada na innych a sam gówno robi! Taka prawda! czemu sam nie pojechał reprezentować naszego miasta? no tak, miał ważne powody w tym pucowanie butów Osuchowi Kaczyński to samo, nadaje na władzę, ale sam oprócz szczekania gówno robi! Kmita to samo…szczek szczek i foch, ale żeby co zrobił ponad swoje obowiązki to już nie, spycholandia. Ale pięknie go Piasny postawił do porządku.

odp
odp
8 lat temu

[quote name=”muc”]Co to znaczy,, odwonienie ” drogi? :-)[/quote]
pewno smierdzi od spuszczanych szamb

muc
muc
8 lat temu

Co to znaczy,, odwonienie ” drogi? 🙂

co dalej
co dalej
8 lat temu

[quote name=”R”]Przecież wnioski dotyczyły dróg , czy to oznacza, ze nie należy ich składać ?[/quote]
Czy drogi to podstawowy temat pracy radnych? Wydaje się,że dla niektórych to podstawowy cel pracy radnego.Większość z nich startuje tam po to by załatwić jakąś drogę, najlepiej w swojej miejscowości. Czy to tak trudno zrozumieć,że w tej chwili dla powiatu najważniejsze są miejsca pracy, pozyskiwanie terenów inwestycyjnych, ściąganie inwestorów, zatrzymanie mieszkańców w powiecie poprzez zapewnienie im godziwych warunków egzystencji? Chyba nie, bo widzę że dla jednych najważniejsze jest uzyskanie prawidłowych wskaźników finansowych i spłata długu, co wyklucza jakiekolwiek działania w kierunku inwestycyjnym, gdyż jak się nic nie robi, to nie trzeba za nic płacić i wtedy utrzyma się powiat i związane z tym stołki, a dla drugich najważniejsze jest zapewnienie wygodnego dojazdu do i z miejsca pracy znajdującego się wszędzie tylko nie w powiecie olkuskim. Kto za likwidacją powiatu?

żorż
żorż
8 lat temu

Najlepiej wyboru Starosty dokonać przez losowanie 23 kuleczki z nazwiskami jakaś sierotka i po sprawie. Ale pewnie pokłóciliby się o kolor kuleczek.

R
R
8 lat temu

Przecież wnioski dotyczyły dróg , czy to oznacza, ze nie należy ich składać ?

Alfred
Alfred
8 lat temu

Pani Małgosiu, o jakiej strategii rozwoju powiatu Pani mówi?Czy nie zauważyła Pani,że od wielu lat ten powiat nie rozwija się lecz wręcz odwrotnie zwija się.O jakim rozwoju Pani mówi, w sytuacji kiedy planujecie tylko cięcia, likwidacje szkół i dalsze oszczędności.Ten powiat nie ma przecież warunków finansowych do dalszego rozwoju.Państwa strategia jest obliczona jedynie na utrzymanie istnienia tego powiatu,a tak po prawdzie jego organów, czyli Zarządu, Rady i kierownictw wydziałów.Może czas zastanowić się nad sensem istnienia tego powiatu w ogóle. Brak możliwości zatrudnienia i jakichkolwiek perspektyw powodujące odpływ fachowców. Czy Pani uważa, że rada składająca się praktycznie z tych samych od lat twarzy jest zdolna zmienić tę tragiczną sytuację?Większość z was to ciągle od lat ta sama ekipa, zmieniająca tylko stołki zasiadania na różnych szczeblach samorządu. I co się po was spodziewać? Jak nie wygram na burmistrza lub wójta to został jeszcze powiat. To ma coś zmienić? Kpina.

xx
xx
8 lat temu

jeśli Wolbrom planuje przejęcie szkoły ponadgimnazjalnej – brawo! Może warto uciec przed kondycją powiatu i losem innych szkół powiatowych znajdujacych się poza miastem Olkusz.
Panie radny G. póki co tamte szkoły jeszcze istnieją, wobec czego może warto zastanowić się nad sensem swych słów!

wwwww
wwwww
8 lat temu

Teraz błaganie a wcześniej kombinowanie. Czeka was komisarz. nie teraz to za rok.