Olkusz

W minioną sobotę, 23 kwietnia bieżącego roku, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyło się I Grand Prix Małopolski w Boksie. Była to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Boks to dziedzina sportu, która nie cieszyła się specjalną popularnością w naszej okolicy. Sytuacja ta powoli ulega jednak zmianie. Niespełna rok temu areną zmagań pięściarzy była hala MOSiR w Bukownie. W tym roku gospodarzem zawodów był zaś Srebrny Gród. W ubiegłą sobotę, w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Olkusz odbyło się I Grand Prix Małopolski w Boksie. Organizatorem zawodów, pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Olkusz był Małopolski Związek Bokserski przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Turniej w Olkuszu zainaugurował cykl imprez bokserskich organizowanych przez Małopolski Związek Bokserski. Kolejne rozgrywki będzie można zobaczyć w: Skawinie, Kętach, Krzeszowicach  i Myślenicach. Są to zawody w boksie amatorskim. Sportowcy walczą o punkty w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Suma punktów zdobytych podczas każdej gali wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych w klasyfikacji generalnej.

Impreza ściągnęła do miasta zawodników reprezentujących kluby m.in. z: Krakowa, Jaworzna, Opola, Oświęcimia i Tarnowa. W ringu walczyli również pięściarze z Olkusza. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 72 sportowców z całego województwa. Przez kilka godzin widzowie zgromadzeni na trybunach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu byli świadkami emocjonujących pojedynków, w których wyłoniono najlepszych zawodników w każdej kategorii wagowej. Po zakończeniu walk ich uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

W minioną sobotę, 23 kwietnia bieżącego roku, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyło się I Grand Prix Małopolski w Boksie. Była to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze