Ponad 12,8 miliona złotych będzie kosztować największa powiatowa inwestycja drogowa. Pieniądze te wystarczą na gruntowną modernizację ciągu tras z Bolesławia aż po granice Żarnowca. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i ma potrwać do połowy listopada 2010 roku.
Tak potężnej inwestycji starostwo nie byłoby w stanie zrealizować z własnych funduszy. Powiat zdobył część pieniędzy na ten cel z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Zwycięzca przetargu, do którego przystąpiło 15 przedsiębiorstw, firma „Drog-bud” z Częstochowy, podjął się wykonania remontu nawierzchni jezdni i chodników drogi powiatowej nr 1095K od drogi 1068K – Bolesław – Klucze – Jaroszowiec – Bydlin – Wolbrom do drogi 794 oraz drogi powiatowej nr 1126K od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 794 w Wolbromiu do miejscowości Chlina. Łączna długość dróg przewidzianych do remontu wynosi 30,954 km.
W zakres prac wchodzi: rozebranie istniejących elementów dróg i ulic, wykonanie robót ziemnych w postaci korytowania pod nawierzchnię chodników, ścięcia zawyżonych poboczy, oczyszczenia istniejących rowów z namułu, wykonanie podbudowy pod chodnik, ułożenie krawężników, obrzeży i nawierzchni z kostki brukowej na chodnikach czy frezowanie, oczyszczenie i skropienie nawierzchni emulsją asfaltową. Podczas remontu zostanie też wyrównana istniejąca nawierzchnia jezdni, wyłożona nowa warstwa ścieralna, utwardzone pobocza oraz wykonane lokalne remonty nawierzchni jezdni z wymianą podbudowy i nowe oznakowanie z zastosowaniem paneli słonecznych.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
anonim Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
anonim

BUHAha