bukowno basen 2016

Mieszkańcy Bukowna niedługo będą mogli skorzystać z 50 – cio procentowej zniżki na bilety wstępu na baseny, siłownię czy korty tenisowe. Decyzję o wprowadzeniu Karty Aktywnego Mieszkańca podjęła we wtorek Rada Miejska. Radni przyjęli też uchwałę dotyczącą wysokości opłat za korzystanie z obiektów sportowych w mieście.

Zniżki dotyczą biletów wstępu na obiekty MOSiR – u: basen, siłownię, korty tenisowe, a także na basen kryty w Szkole Podstawowej nr 1 oraz spływ kajakowy. Władze Bukowna chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do spędzania wolnego czasu w aktywny sposób.

– Chcemy, aby Karta Aktywnego Mieszkańca była z jednej strony zachętą dla naszych Mieszkańców do większej aktywności fizycznej i intensywniejszego korzystania przez nich z obiektów sportowo-rekreacyjnych w naszym Mieście, a z drugiej strony, aby była to kolejna forma korzyści płynącej z faktu bycia mieszkańcem Bukowna, co mamy nadzieję jeszcze bardziej wzmocni poczucie tożsamości lokalnej naszych Mieszkańców, ich integrację, a także identyfikację z Bukownem, jako swym miejscem zamieszkania. Będziemy też rozważać możliwości rozszerzenia ilości i rodzajów świadczeń, z których posiadacze naszej Karty mogliby w przyszłości korzystać – podkreśla burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski. 

Kartę Aktywnego Mieszkańca mogą otrzymać osoby rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olkuszu i deklarujące w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Miasto Bukowno lub osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu, a także osoby pełnoletnie uczące się (do ukończenia 26 lat) i osoby niepełnosprawne. Kartę taką będą mogły uzyskać również dzieci z Bukowna, dla których powyższe osoby są ich opiekunami prawnymi.

Karta będzie obowiązywać przez trzy lata, a stosowny wniosek o jej wydanie należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Bukownie.

Na wtorkowej sesji radni zdecydowali również o wysokości opłat za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. Stawki za godzinę dla indywidualnych użytkowników nie uległy zmianie i kształtują się następująco: hala sportowa – 50,00 zł, sala gimnastyczna – 25,00 zł, sauna – 60,00 zł, siłownia – 5,00 zł za 1 godz. (miesięczny karnet – 1 godzina dziennie – 40,00 zł; grupy 30 zł za godz.). Zainteresowani skorzystaniem z głównego boiska zapłacą 150,00 zł za godzinę, a z boiska bocznego 25,00 zł za godzinę.

Wzrosły ceny biletów na basen MOSiR – u: od poniedziałku do piątku przed godz. 16.00 to 8,00 zł dla dzieci i uczniów, a dla dorosłych 15,00 zł. Opłaty w tych samych dniach po godz. 16.00 to odpowiednio 7,00 zł i 13,00 zł, a w soboty, niedziele i święta 9,00 zł i 20,00 zł. Wstęp dla maluchów do trzeciego roku życia to 0,50 zł. W przypadku osoby niepełnosprawnej cena biletu wynosi 2,00 zł, jej opiekun ma natomiast zapewnione bezpłatne wejścia. Wszystkie powyższe ceny dotyczą jednorazowych wstępów. Karnet dla osób dorosłych na pięć wejść (plus dwa wejścia gratis) to wydatek 75,00 zł.

Amatorzy tenisa ziemnego za godzinę wynajęcia kortu zapłacą 5,00 zł i tyle samo za jego oświetlenie. Chętni na skorzystanie z basenu krytego w SP nr 1 kupią bilety za 2,50 zł (1 godz. dla dzieci) lub 6,00 zł (1 godz. dla dorosłych). Dostępne są też karnety: za 50,00 zł (10 wejść dla dorosłych lub 24 wejścia dla dzieci), za 100,00 zł (50 wejść dla dzieci) oraz za 126,00 zł (26 wejść dla dorosłych).

Zniżki na wstęp na wymienione obiekty w wysokości 50 proc. przysługują także posiadaczom lokalnej Kartę Dużej Rodziny.

Fot. UM Bukowno

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
xyz
3 lat temu

Od kiedy wyremontowano basen w Bukownie ZA PIENIĄDZE MIESZKAŃCÓW mówiłem o tym że mieszkańcy Bukowna powinni mieć zniżkę bo to jest chore żebym nie mógł korzystać z obiektu za który zapłaciłem ze względu na chorą (moim zdaniem) cenę biletu.
I teraz „nagle” ten pomysł bo co … bo wybory się zbliżają?

dr faust
dr faust
3 lat temu

[quote name=”Bomba”]Dla mnie bomba, szkoda że w Olkuszu basen jest mało otwarty dla mieszkańców. A mogliby zrobić podobnie, ale co tu dużo mówić. Nasz basen jest jednym z nielicznych który przynosi straty w skali całego roku. Nie dziwota, bo jak są teraz upały to jest zamknięty, sztywno otwierają pod koniec czerwca gdzie pogody będzie kilka dni.[/quo
Racja – logiki w tym zero. A znam przypadki, że ludzie z Krakowa do Olkusza na basen przyjeżdżają. No cóż, to wszystko zależy od gospodarzy. Mam znajomego co ma swoją kamienice (nie w Olkuszu). Otwarł w niej kiedyś sklep monopolowy. Po 8 miesiącach zwinął interes. Teraz od 6 lat wynajmuję i co mogło by dziwić, jest tam właśnie monopolowy i to super prosperujący.
Tak właśnie jest z naszym miastem i innymi w Polsce. Polityka kręci swoje i uaktywnia się przy wyborach, a później marazm.

Bomba
Bomba
3 lat temu

Dla mnie bomba, szkoda że w Olkuszu basen jest mało otwarty dla mieszkańców. A mogliby zrobić podobnie, ale co tu dużo mówić. Nasz basen jest jednym z nielicznych który przynosi straty w skali całego roku. Nie dziwota, bo jak są teraz upały to jest zamknięty, sztywno otwierają pod koniec czerwca gdzie pogody będzie kilka dni.