Bukowno

Władze Bukowna chciałyby, aby w ich miejscowości powstał skatepark. W przyszłym roku powstać ma pełna dokumentacja niezbędna do realizacji tej inwestycji. Budowa obiektu uzależniona jest od pozyskania zewnętrznych dofinansowań, o które zamierzają ubiegać się włodarze miasta.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji ds. Samorządowych wiceburmistrz Bukowna Marcin Cockiewicz przedstawił radnym opracowaną w tym roku na zlecenie Urzędu Miejskiego koncepcję budowy placu rekreacyjno-sportowego na terenie działki przy ul. Szkolnej w Bukownie. W głównej mierze miałby on być przeznaczony dla użytkowników: deskorolek, rowerów i rolek.

Zaprezentowany dokument ma posłużyć w przyszłym roku jako podstawa do opracowania pełnej dokumentacji projektu budowlanego obiektu. Samorząd zarezerwował na ten cel w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta kwotę 30 tys. zł.

– Przedłożona propozycja zakłada, że obiekt skateparku składać się będzie z: Platformy Street, Bank Ramp, Quarter Pipe, Manual Pad, Poręczy Prostej oraz 2 Grindbox-ów. Dodatkowo zaplanowano montaż oświetlenia oraz obiektów małej architektury, takich jak: ławki, kosze oraz stojaki na rowery – wylicza Marcin Cockiewicz.

Koncepcja architektoniczna obiektu na który od lat czekają młodzi miłośnicy sportów rolkowych została skonsultowana i pozytywnie zaopiniowana przez to środowisko. Jak informują przedstawiciele magistratu, do realizacji tej inwestycji będzie mogło dojść w przypadku pozyskania przez miasto dofinansowania ze środków zewnętrznych. – O takie środki będzie starać się m.in. w Ministerstwie Sportu oraz z funduszy Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno-Sportowej – mówi wiceburmistrz miasta.

Fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze