e mail

Artykuł sponsorowany ze środków własnych autora

Na łamach Gazety Krakowskiej z dnia 2 czerwca br. Pani redaktor Katarzyna Ponikowska zamieściła nasze wypowiedzi na temat komunikacji miejskiej w czterech gminach naszego powiatu (Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze).

Pan, jako ekspert interesujący się komunikacją od wielu lat (o ile wiem, jest Pan jeszcze studentem) zarzuca, iż „koncepcja olkuskich władz to totalna paranoja”, „czeka nas paraliż komunikacyjny”, „będą nas wozić stare busy nieprzystosowane dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi”.

Jest to stek bzdur, który Panu podpowiedzieli Pańscy zleceniodawcy, nie zasługujący na uwagę, ale jako radny głosujący za wyjściem z obecnego układu, przede wszystkim przez wzgląd na szacunek dla moich wyborców, jak i dla wszystkich mieszkańców Olkusza, wyjaśniam motywy, które przekonały mnie, iż tak powinienem zagłosować.

Zgadzam się z Panem, co również wyraziłem w czasie rozmowy z Panią redaktor Ponikowską, iż estetyka, jakość usług, punktualność, dzięki inwencji i operatywności Pana Łukasza Kmity, zasługują na szacunek i wdzięczność, ale nie znaczy to, iż gros kosztów związanych z działalnością Związku, bez żadnego racjonalnego uzasadnienia, mają pokrywać mieszkańcy Olkusza. Na ten temat Pan się już nie wypowiada. Oto kilka przykładów obrazujących faktyczną paranoję:

1. Wydatki administracyjno – osobowe w Związku:

  • Jeśli przykładowy pracownik zarobi w ciągu miesiąca 2000 zł (płacy podstawowej), to olkuszanie pokryją 63% tego wydatku, tj. 1260 zł. Udział pozostałych gmin to 740 zł!
  • Jeżeli zepsuje się komputer, a jego naprawa będzie kosztować 500 zł, to partycypacja poszczególnych gmin będzie identyczna jak powyżej!

W efekcie takiego sposobu rozliczania, tylko wydatki osobowe (bez wydatków administracyjnych, remontów pomieszczeń, sprzętu itp.) w roku 2015 przedstawiały się następująco:

  • Wydatki ogółem – 1 000 000,00 zł
  • Partycypacja gminy Olkusz – 630 000,00 zł
  • Partycypacja pozostałych gmin łącznie – 370 000,00 zł

Tylko ten jeden przykład wskazuje, iż gmina Olkusz w roku 2015 straciła 380 tys. zł, bo przecież partycypacja w tego typu wydatkach powinna być rozłożona równo na wszystkie gminy.
Dla zobrazowania efektów tych strat podam przykład, iż w 2015 r. na remont 180 mb ul. Wiejskiej i położenie nowej nawierzchni z kostki wydatkowano 169 000 zł.
Przytoczona powyżej sytuacja nie może być, tak przez burmistrza, jak i przez radnych, akceptowana.

2. Zgodnie z § 26 pkt. 5 Statutu Związku, „Każda z gmin członków Związku ma prawo kontrolowania prowadzonej przez Związek działalności”. Jak to wygląda w obecnej rzeczywistości? Na prośbę Zastępcy Burmistrza Pani Bożeny Krok o przesłanie danych niezbędnych do przeprowadzenia analiz, Zarząd przesyła odpowiedź, że „istnieje poważna wątpliwość, co do celowości udostępnienia tych danych i informacji oraz obawa, że mogą być udostępnione osobom trzecim. W związku z powyższym wstrzymuję się od przekazania tych danych i informacji do czasu podjęcia w tym zakresie decyzji przez Zgromadzenie Związku”!

3. Związek zaprzecza, że mieszkańcy niektórych sołectw naszej gminy nie będą mieli wyższych cen za bilety niż dotychczasowe, to prawda, ale jeśli proponuje się obniżenie cen biletów na terenie wszystkich miejscowości położonych w gminach Bukowno, Bolesław, Klucze, a w gminie Olkusz pozostawia się część cen biletów na dotychczasowym – wyższym niż proponowane poziomie, to nie jest to dyskryminowanie tej grupy mieszkańców naszej gminy?
W tym miejscu chciałbym zapytać Pana, czy tu czasem nie należy mówić o paranoi? To co robi Pan i jeszcze wielu Panu podobnych jest czystą demagogią, obliczoną na sianie zamętu, dyskredytowanie burmistrza i niewygodnych Wam radnych oraz odwracaniem uwagi od wielu pozytywnych zmian, jakie zachodzą w naszym mieście.

Wy, może wbrew własnej woli, bo tak Wam kazano, nie widzicie np. tego, że:

  • Budżet roku 2015 po stronie dochodów, po raz pierwszy w historii, wykonany został w 99,97%
  • Wykonane zostały wszystkie podstawowe zadania zakładane w planie roku 2015
  • W administracji UMiG, bez obniżenia jakości i terminowości prac, w 2015 r. zmniejszono zatrudnienie o 21 osób, co dało oszczędności w wysokości 1 mln zł w skali jednego roku
  • W 2015 r. zmniejszono wydatki na zlecenia zewnętrzne Urzędu w stosunku do roku 2014

Nie pamiętacie również tego, że zadłużenie gminy na koniec 2014 r. wynosiło 45 430 000,00 zł, a w ciągu ostatnich 18 miesięcy nie zaciągano żadnych nowych kredytów i nie zadłużano miasta, pomimo, że gmina była zmuszona znacznie zwiększyć środki wydatkowane na szkolnictwo i opiekę społeczną, przy tym systematycznie i terminowo spłacając stare zadłużenia oraz ponosząc wysokie straty z tytułu przegranych procesów z lat ubiegłych (tylko dla dwóch zadań – robót na wzgórzu rabsztyńskim i budowy Przedszkola Nr 4 naliczone zostały kary i odszkodowania, wraz z kosztami procesowymi oraz odsetkami w łącznej wysokości blisko 450 tys. zł).

Nie liczę na to, że zaprzestaniecie szczuć, jątrzyć, podjudzać, straszyć, oczerniać, bo widocznie jest to Wasze alter ego. Ja się tym nie przejmuję i dalej będę konsekwentnie realizował to, do czego się zobowiązałem wobec wyborców i co ślubowałem obejmując mandat radnego. Wyznaję, przekazaną mi kiedyś dewizę: „nie przejmuj się, psy szczekają, a karawana idzie dalej”.

Jeszcze jeden aspekt tej przykrej i bulwersującej sprawy, a mianowicie obsada stanowiska przewodniczącego Zarządu. Nawiązać tu muszę do apelu skierowanego do mieszkańców przez włodarzy trzech gmin – członków ZKG „KM”. W apelu tym czytamy, że brak ich aprobaty dla kandydatury Pana Stanisława Łydki jest przyczyną całego konfliktu i że: „Sprzeciw Burmistrza Olkusza na takie rozwiązanie budzi nasze wątpliwości, czy aby rzeczywiście chodzi o dobro Mieszkańców, czy może jednak o partykularne interesy niektórych osób i zapewnienie sobie status quo w Radzie Miejskiej Olkusza”. Jest to kolejny dowód na odwrócenie uwagi od sedna sprawy i ma charakter marginalny, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż powszechnie szanowany, posiadający duży zasób wiedzy teoretycznej, praktycznej i życiowej, a przede wszystkim poczucie godności osobistej, Pan Stanisław Łydka, nie zgłosił swej kandydatury w konkursie, czego nie można powiedzieć o kandydacie forsowanym od początku przez sygnatariuszy przedmiotowego apelu.

Burmistrz Olkusza miał prawo przedstawić swego kandydata, który jego, ale i nie tylko jego zdaniem, należycie reprezentowałby interesy mieszkańców w Związku – bo taka obowiązywała dotychczas umowa dżentelmeńska przy obsadzaniu stanowisk we władzach Związku, ale to pojęcie widocznie uleciało z pamięci tych, pożal się Boże, dżentelmenów.

Życzę Panu Burmistrzowi jak i radnym, którzy chcą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, aby przyjęli wskazaną powyżej dewizę o karawanie. Przekonany jestem, że mieszkańcy Olkusza, którzy wielokrotnie dawali dowód swej mądrości i rozwagi, potrafią odróżnić ziarno od plew.

Ryszard Ryza
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu

PS. Panie J. L.,
Muszę Pana zmartwić, a mieszkańców Olkusza i gmin objętych działalnością Związku uspokoić, iż już po 2 dniach od podjęcia uchwały Rady Miejskiej o wystąpieniu ze Związku, znaczna część dotychczasowych przewoźników zgłaszała deklarację gotowości kontynuowania swych usług na terenie miasta. R. Ryza

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aaab
aaab
6 lat temu

Padłam czytając jeden z „argumentów” radnego: „Tylko ten jeden przykład wskazuje, iż gmina Olkusz w roku 2015 straciła 380 tys. zł, bo przecież partycypacja w tego typu wydatkach powinna być rozłożona równo na wszystkie gminy.”

to serio tak ciężko ogarnąć ,ze większa dopłata gminy Olkusz wynika z większej ilości WOZOKILOMETRÓW na terenie gminy Olkusz?A może radny to wie tylko bezczelnie manipuluje?ręce opadają.

aaab
aaab
6 lat temu

żenujący liścik.Jak pan Panie Ryza obraża zwykłego mieszkańca i zwykłego studenta-to to świadczy o jednym-on ma argumenty i się go boicie 😀
co to za argument ,że przewoźnicy już się zgłosili,że chcą dla was jeździć?biznes jest biznes.chcą zarobić to nie mają innego wyjścia tylko póki co to nie macie nawet możliwości podpisać z nimi umów nie możecie nawet przystąpić do negocjacji warunków-mimo ,że czasu jest mało. nie macie zgody an zatrzymywanie się na przystankach przy drogach powiatowych-oj o ile byłoby wam prościej gdybyście nie stali okoniem i rozsądnie przejęli od powiatu drogi w środku miasta-ale nie chcieliście- to teraz macie.ten list to kompromitacja zwłaszcza,ze zarzucacie zwykłemu obywatelowi pisanie pod dyktando i na zlecenie-panie Ryza niech pan nie sądzi ludzi po sobie…

Morood
Morood
6 lat temu

Pismany wybory wygrały ale tak na prawdę przez takich dwóch przegrali. Młodzi jątrzyć zaczęli to i wnet wszystko stracili. Bidulki pogodzić się z tym nie mogą i ciągle stoją z podstawioną nogą. Na mózg im się coś rzuciło bo tylko dwóch wyżyn zaszczytów dostąpiło. Miotają się we wszystkie strony nawet w koalicji z po i odnową szukają trochę obiecanej skarbony.

lexx
lexx
6 lat temu

[quote name=”Metal”]Mrufkom , punkom i ozdobnym dość .[/quote]
Największym populistom mówimy – stop.

al
al
6 lat temu

[quote name=”haha”]Czy J. L. to Jennifer Lopez?[/quote]
Nie, to Jadzia Lodziara

Metal
Metal
6 lat temu

Mrufkom , punkom i ozdobnym dość .

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”sms”][quote name=”Szef wakacji”]Panie Ryza powołać Łydke na dyrektora basenu będzie chodził w gaciach po ośrodku i chwalił się że jest szefem wakacji.[/quote]
Pan Łydka nie jest kombinatorem, nie jest narcyzem a jest społecznikiem, nie uprawia politykierstwa i nadawałby się na każde stanowisko w tym mieście. Taka jest różnica między nim a pozostałymi i dlatego jest taka akcja aby nie dopuścić takich jak on, ludzi prawych do spraw, które innym mogłyby zaszkodzić.[/quote]

Wcześniej z poprzednim układem trzymał, potem radnym został z PiSiorowej listy, następnie ich zdradził bo chciał ugrać dobrze płatne, bez konkursu stanowisko nie wymagające żadnego wysiłku … a jak się okazało że zmiany wymuszają konkurs i późniejsza pracę to już ogon podkulił i nie startował … tak w komentarzach PO wyczytałem, a skąd Ty z czego swoją opinię uzyskałeś ?

666777111
666777111
6 lat temu

Cały Kraków z olkuskiego piosiu się śmieje, że są tacy polityczni czarodzieje.

mały pikuś
mały pikuś
6 lat temu

[quote name=”haha”]Czy J. L. to Jennifer Lopez?[/quote]
To jest Kuba Wojewódzki – L…. – znawca komunikacji, tak mówią.

sms
sms
6 lat temu

[quote name=”Szef wakacji”]Panie Ryza powołać Łydke na dyrektora basenu będzie chodził w gaciach po ośrodku i chwalił się że jest szefem wakacji.[/quote]
Pan Łydka nie jest kombinatorem, nie jest narcyzem a jest społecznikiem, nie uprawia politykierstwa i nadawałby się na każde stanowisko w tym mieście. Taka jest różnica między nim a pozostałymi i dlatego jest taka akcja aby nie dopuścić takich jak on, ludzi prawych do spraw, które innym mogłyby zaszkodzić.

Szef wakacji
Szef wakacji
6 lat temu

Panie Ryza powołać Łydke na dyrektora basenu będzie chodził w gaciach po ośrodku i chwalił się że jest szefem wakacji.

pasażer
pasażer
6 lat temu

Zgadzam się z Panem, co również wyraziłem w czasie rozmowy z Panią redaktor Ponikowską, iż estetyka, jakość usług, punktualność, dzięki inwencji i operatywności Pana Łukasza Kmity, zasługują na szacunek i wdzięczność,
————————————————————————————————

Panie Radny jaka wdzięczność. Przecież ten Pan pobierał za to wszystko pensję i to ponad 7 tysięcy. Wykonywał swoją pracę i to był jego obowiązek. My mieszkańcy nic nie jesteśmy winni temu Panu, ponieważ pobierał pobory, w których partycypowała Gmina Olkusz. I przestańcie sobie słodzić bo mnie mdli, każdy wie o co chodzi. Chłopcy zamiast pracować dla lokalnej społeczności, uprawiają brutalną politykę, która na pewno niczego dobrego nie przyniesie. Cel jest jeden, władza.

www.pl11
www.pl11
6 lat temu

Panie burmistrzu, już najwyższy czas skończyć z tymi lokalnymi układami. Pan ma racje i mieszkańcy popierają Pana działania. Nagonka na Pana to oznaka słabości tej drugiej strony i strach przed utratą synekur, które posiadają.

rejestrator
rejestrator
6 lat temu

Może trzeba posłuchać rozmów kontrolowanych o związku i skończyć z tą hipokryzją. Bo inaczej to zawsze chłopcy będą myśleli, że to oni mają rację.

Lucjan
Lucjan
6 lat temu

[quote name=”tajemniczka”][quote name=”Stefan”]
Czy można gdzieś przeczytać jakiekolwiek publikacje ” Kuby ” na temat komunikacji w jakiejś prasie branżowej albo jakiejkolwiek innej ? [/quote]

Kuba jak mi wiadomo interesuję się ogólnopolską komunikacją miejską, udziela się na kilku forach ogólno polskich związanych z komunikacją, przedstawiając tam swoje pomysły, swego czasu dużo pisał na forum zkg km pod nickiem „autobusiarz” dawał propozycję co do kursowania autobusów, rozkładów jazdy, jak i tras przejazdów… Bardzo często pisał tez o nowych autobusach w mieście, jak i oceniał je obiektywnie, gdy jeszcze p. Kmita był przewodniczącym i dodawał posty związane z komunikacją szanowny J.L. od razu komentował i oceniał zaistniałe zmiany, widać po chłopaku że ma dużo wiedzy i wie o czym mówi. Częśto też na jego fb widziałam, że fotografował autobusy co jest moim zdaniem śmiesznym hobby tu link -> http://phototrans.pl/autobusy.php?s=5014&autor_id=1765&send_data=s Chciałabym wiedzieć, czemu tacy ludzie jak Kuba, którzy mają dużo pomysłów nie są zauważani…[/quote]
Może dlatego, że pomysły takiego fachowca byłyby dobre dla Paryża, Londynu, Genewy, ale nie dla prowincjonalnego Olkusza. Szkoda chłopa na taką głęboką prowincję. Aha, „ogólnopolskich” piszemy razem.

mikrus
mikrus
6 lat temu

Dochodzą słuchy, że pan Tomsia już świętuje.

tajemniczka
tajemniczka
6 lat temu

[quote name=”Stefan”]
Czy można gdzieś przeczytać jakiekolwiek publikacje ” Kuby ” na temat komunikacji w jakiejś prasie branżowej albo jakiejkolwiek innej ? [/quote]

Kuba jak mi wiadomo interesuję się ogólnopolską komunikacją miejską, udziela się na kilku forach ogólno polskich związanych z komunikacją, przedstawiając tam swoje pomysły, swego czasu dużo pisał na forum zkg km pod nickiem „autobusiarz” dawał propozycję co do kursowania autobusów, rozkładów jazdy, jak i tras przejazdów… Bardzo często pisał tez o nowych autobusach w mieście, jak i oceniał je obiektywnie, gdy jeszcze p. Kmita był przewodniczącym i dodawał posty związane z komunikacją szanowny J.L. od razu komentował i oceniał zaistniałe zmiany, widać po chłopaku że ma dużo wiedzy i wie o czym mówi. Częśto też na jego fb widziałam, że fotografował autobusy co jest moim zdaniem śmiesznym hobby tu link -> http://phototrans.pl/autobusy.php?s=5014&autor_id=1765&send_data=s Chciałabym wiedzieć, czemu tacy ludzie jak Kuba, którzy mają dużo pomysłów nie są zauważani…

J23
J23
6 lat temu

J.K – to jakiś nikomu bliżej nieznany J. L. – rozszyfrowany przez wywiad obywatelski.

Lornetka
Lornetka
6 lat temu

[quote name=”olkuszanin2″]Oj Panie Ryszardzie demagogia. Chciałby Pan żeby taki Bolesław ( około 8 tys. mieszkańców) równo partycypował w kosztach co Olkusz (około 50 tys. mieszkańców). Zerkając do Wikipedii można sprawdzić ilu jest mieszkańców w poszczególnych gminach i jak łatwo zauważyć mieszkańcy gminy Olkusz to około 60%. Tak więc nawet bez sięgania do tajemniczych analiz związku widać, że nikt tu nikogo nie oszukiwał. Zamiast zasłaniać się szacunkiem dla wyborców proszę mieć większy szacunek do matematyki.[/quote]
Sorry ale mając taką większość to Olkusz powinien samemu decydować o związku. Pozostałe gminy robią jako tło i są zadowolone, że jest jedna duża gmina, która partycypuje w takim wymiarze w kosztach. Zastanówmy się, obecny związek to niższe koszty utrzymania niż 2, 3 komunikacje. W każdej z nich dyrektor, księgowy i inne stałe stanowiska. Ruch na większym obszarze to również możliwość sterowania kursami czyli kończy się ruch na jednej linii to autobus jeździ na innej linii. Dzięki temu wieksza ekonomia. A tak z Boleslawia wyjadą autobusy rano i przestoj do popołudnia aby ludzie wrócili z powrotem.

haha
haha
6 lat temu

Czy J. L. to Jennifer Lopez?

olkuszanin2
olkuszanin2
6 lat temu

Oj Panie Ryszardzie demagogia. Chciałby Pan żeby taki Bolesław ( około 8 tys. mieszkańców) równo partycypował w kosztach co Olkusz (około 50 tys. mieszkańców). Zerkając do Wikipedii można sprawdzić ilu jest mieszkańców w poszczególnych gminach i jak łatwo zauważyć mieszkańcy gminy Olkusz to około 60%. Tak więc nawet bez sięgania do tajemniczych analiz związku widać, że nikt tu nikogo nie oszukiwał. Zamiast zasłaniać się szacunkiem dla wyborców proszę mieć większy szacunek do matematyki.

iiiiiiiiii
iiiiiiiiii
6 lat temu

[quote name=”Rudy 102″]Oj, pętaki, pętaki, gdzie wam do Pana Ryszarda. Po wszystkich artykułach widać, że robicie nagonkę na wszystkich kto nie popiera waszego związku. Widać, że nie macie pojęcia o pracy dla tej gminy. Przyjdą wybory to będziecie skamlać o głosy a teraz się puszycie bo wam młodość rozum odebrała i wasi pracze mózgów.[/quote]
Będą szukali głosów w pozostałych 3 gminach bo w Olkuszu nikt na tych młodych populistów nie zagłosuje.

Lucjan
Lucjan
6 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Lucjan”]Młody, wg. ciebie zwrot „psy szczekają” użyty w treści tego artykułu odnosi się do większości ??? A co ty miałeś biedaczku z logiki (to taki przedmiot, najczęściej na studiach ). Pomyśl zanim napiszesz !![/quote]

Tłumaczenie na necie:

„psy szczekają na karawanę a ona pomimo idzie dalej naprzód… ludzie szczekają, obgadują np. mnie a ja pomimo ich szczekania robię dalej swoje,nie zatrzymają mnie”[/quote]
No właśnie, KOD krzyczy, a nasi robią swoje i dokonują dobrej zmiany. Tak trzymać.

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Lucjan”]Młody, wg. ciebie zwrot „psy szczekają” użyty w treści tego artykułu odnosi się do większości ??? A co ty miałeś biedaczku z logiki (to taki przedmiot, najczęściej na studiach ). Pomyśl zanim napiszesz !![/quote]

Tłumaczenie na necie:

„psy szczekają na karawanę a ona pomimo idzie dalej naprzód… ludzie szczekają, obgadują np. mnie a ja pomimo ich szczekania robię dalej swoje,nie zatrzymają mnie”

Lucjan
Lucjan
6 lat temu

Młody, wg. ciebie zwrot „psy szczekają” użyty w treści tego artykułu odnosi się do większości ??? A co ty miałeś biedaczku z logiki (to taki przedmiot, najczęściej na studiach ). Pomyśl zanim napiszesz !!

/////??
/////??
6 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”Lucjan”][quote name=”Młody”]Skąd tyle jadu i złości w tym wiekowym człowieku, czy musi tak ubliżać i lekceważyć większość Olkuszan i wyzywać inaczej, pewnie nawet poprawniej myślących politycznych przeciwników powołując się nawet na Boga w swoich „racjach i mądrościach” …[/quote]
Młody, na jakiej podstawie sądzisz, że radny lekceważy większość mieszkańców. Te kilkanaście osób, które tu piszą i oczywiście minusują, to wg ciebie większość ? Z dotychczasowej obserwacji widać wyraźnie, że ten radny szanuje i dba o swoich wyborców. Widać to wyraźnie na Jego dyżurach.[/quote]
Na przykład: „psy szczekają, a karawana idzie dalej”, większość Olkuszan rozmawia na temat poczynań obecnych władz i wcale im się te rozróby, knowania, układy i układziki nie podobają a „karawana idzie dalej” …[/quote]

To znaczy że wyborcy, to Psy??

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Lucjan”][quote name=”Młody”]Skąd tyle jadu i złości w tym wiekowym człowieku, czy musi tak ubliżać i lekceważyć większość Olkuszan i wyzywać inaczej, pewnie nawet poprawniej myślących politycznych przeciwników powołując się nawet na Boga w swoich „racjach i mądrościach” …[/quote]
Młody, na jakiej podstawie sądzisz, że radny lekceważy większość mieszkańców. Te kilkanaście osób, które tu piszą i oczywiście minusują, to wg ciebie większość ? Z dotychczasowej obserwacji widać wyraźnie, że ten radny szanuje i dba o swoich wyborców. Widać to wyraźnie na Jego dyżurach.[/quote]
Na przykład: „psy szczekają, a karawana idzie dalej”, większość Olkuszan rozmawia na temat poczynań obecnych władz i wcale im się te rozróby, knowania, układy i układziki nie podobają a „karawana idzie dalej” …

/////??
/////??
6 lat temu

[quote name=”Rudy 102″]Oj, pętaki, pętaki, gdzie wam do Pana Ryszarda. Po wszystkich artykułach widać, że robicie nagonkę na wszystkich kto nie popiera waszego związku. Widać, że nie macie pojęcia o pracy dla tej gminy. Przyjdą wybory to będziecie skamlać o głosy a teraz się puszycie bo wam młodość rozum odebrała i wasi pracze mózgów.[/quote]

jeśli się ma Pesel 36……………….. to trudno od autora dużo wymagać.

Stefan
Stefan
6 lat temu

[quote name=”Kuba, jesteśmy zTobą”]radny Ryza aby zaimponować burmistrzowi jako jego bez etatowy „prawnik, atakuje wolność słowa, której nie zaznał za swojej młodości. Według niego Burmistrzowi wolno wydawać pieniądze publiczne na swoje wypociny, jaki to on jest biedny i pokrzywdzony, a radny Ryza zaciekle broni swojego kolegi. Nie może być tak, że rację ma tylko ten kto ma więcej pieniędzy (sic! publicznych)- każdy ma prawo do wypowiedzi, a jeśli zdanie jest przeciwne nie oznacza to „szczucia” i „jadu”. Najgorszym jadem ze strony nestora Rady jest kłamstwo o „zleceniodawcach”- Kuba jest młodym człowiekiem, który zna się na komunikacji miejskiej znacznie lepiej niż wiekowy pan Ryza[/quote]
Czy można gdzieś przeczytać jakiekolwiek publikacje ” Kuby ” na temat komunikacji w jakiejś prasie branżowej albo jakiejkolwiek innej ? Chyba, że uzasadnieniem do bycia znawcą jest sam fakt jazdy autobusem, o jeżeli tak, to sorry przyznaję rację, jest ekspertem !!! Gdzieś słyszałem, chyba właśnie w autobusie, że sam fakt podróżowania samolotem w charakterze pasażera upoważnił jednego pana do bycia ekspertem w dziedzinie katastrof lotniczych. Pozazdrościć.

Lucjan
Lucjan
6 lat temu

[quote name=”Młody”]Skąd tyle jadu i złości w tym wiekowym człowieku, czy musi tak ubliżać i lekceważyć większość Olkuszan i wyzywać inaczej, pewnie nawet poprawniej myślących politycznych przeciwników powołując się nawet na Boga w swoich „racjach i mądrościach” …[/quote]
Młody, na jakiej podstawie sądzisz, że radny lekceważy większość mieszkańców. Te kilkanaście osób, które tu piszą i oczywiście minusują, to wg ciebie większość ? Z dotychczasowej obserwacji widać wyraźnie, że ten radny szanuje i dba o swoich wyborców. Widać to wyraźnie na Jego dyżurach.

Rudy 102
Rudy 102
6 lat temu

Oj, pętaki, pętaki, gdzie wam do Pana Ryszarda. Po wszystkich artykułach widać, że robicie nagonkę na wszystkich kto nie popiera waszego związku. Widać, że nie macie pojęcia o pracy dla tej gminy. Przyjdą wybory to będziecie skamlać o głosy a teraz się puszycie bo wam młodość rozum odebrała i wasi pracze mózgów.

młody
młody
6 lat temu

A ja słyszałem, że w umowie jest zapisane, że gmina która wychodzi poprostu wychodzi i nic jej się nie należy czyzby znowu włodarz i radni olkusza czegos nie doczytali. 😆

młody
młody
6 lat temu

O kogo qwa chodzi co to za J.L.

olkuszanin12
olkuszanin12
6 lat temu

Może następnemu odpierdziela i pisze teksty sponsorowane bo chce startować na burmiszcza,………. 😆 😆 😆 😆 😆

cenzura
cenzura
6 lat temu

radny Ryza to naczelny cenzor Romana Piaśnika. Obaj prezentują sposób prowadzenia polityki taki jaki pamiętają z Trybuny Ludu. Tak jak ktoś już faktycznie napisał- może pluć na inne osoby publiczne. Ale atakowanie młodego chłopaka, pasjonata autobusów i zarzucanie bezstronnej osobie kolesiostwa i nauki od zleceniodawców, to już jest przypadek nadający się na Babińskiego. W komunie też był wróg zewnętrzny- Amerykanie truli Polaków cocacolą czy podrzucali stonkę ziemniaczaną.
Stara szkoła obu panom każe molestować mieszkańców swoimi śmiesznymi artykulikami. Dobranoc radny Ryza, dobranie burmistrzu Piaśniku- kapcie i bujany fotel a nie polityka

dziadek
dziadek
6 lat temu

Oj dziadku, dziadku czy andropauza daje aż takie skutki uboczne, co ten Kuba ci zawinił. Rozumiem, że radni się atakują ale to nie jest osoba publiczna.

gość1
gość1
6 lat temu

Jak widać, Przegląd Olkuski dla pieniędzy opublikuje wszystko – nawet oczernianie Olkuszan. SKANDAL

Dalia
Dalia
6 lat temu

I co się tu dziwić górze jak dół też się nie szanuje i sporom nie ma końca. Na czym wam nasi wybrańcy zależy? Na komunikacji czy na osobie która wybieracie, chcecie jej bo jest dobra czy takie są układy i układziki i coś się komuś należy bo co?Bo zdradza kolejne partie do których się przylepiał? I należy mu się za to nagroda? Kiedy wybrańcy zaczną pracować dla miasta, powiatu gminy a nie dla znajomych i kolegów?Chyba nigdy.

od.łańcucha
od.łańcucha
6 lat temu

[quote name=”Ryszard Ryza”]Jest to stek bzdur, który Panu podpowiedzieli Pańscy zleceniodawcy, nie zasługujący na uwagę…[/quote]
Tak się zwraca wybrany przez Olkuszan radny, w imieniu i w obronie burmistrza Olkusza dojednego z tych Olkuszan i swojego własnego Wyborcy???
Ktoś tu chyba mocno „odleciał” !!!
Panie Ryszardzie, Panie Romanie. Przeproście i odejdźcie.
Kompromitujecie siebie, kompromitujecie nasze miasto. Dzięki wam wszyscy stajemy się synonimem obciachu.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

Czy radny nie przesadza?
Pan J.L. może Pana oskarżyć o zniesławienie, bo wychodzi na to, że nie można mieć swojego zdania.
A jeśli już ktoś je ma – i jest ono niewygodne dla radnych przychylnych burmistrzowi to nazywa Pan to „czystą demagogią i stekiem bzdur, który Panu podpowiedzieli Pańscy zleceniodawcy, nie zasługujący na uwagę”.

Ten list w ogóle nie powinien zostać opublikowany.

Młody
Młody
6 lat temu

Skąd tyle jadu i złości w tym wiekowym człowieku, czy musi tak ubliżać i lekceważyć większość Olkuszan i wyzywać inaczej, pewnie nawet poprawniej myślących politycznych przeciwników powołując się nawet na Boga w swoich „racjach i mądrościach” …

Osiedle Slowik
Osiedle Slowik
6 lat temu

Panie Ryza jakie przygotowanie miał radny Łydka który pracował na Owencie jako zwykły pracownik. A co do konkursu na przewodniczącego to jakim prawem miał startować jak zagłosował za wyjściem gminy Olkusz ze związku. Jeszcze muszę Panu napisać że Wasza dwunastka radnych skompromitowała się razem z burmistrzem za opuszczenie związku. A ciekawe jak zrobić komunikację w Olkuszu jak nie dostaniecie pozwolenia na przystankach powiatowych od starosty.Jesteście za mali do starosty oraz gmin którzy ograli Was jak małe dzieci .

Znajomek
Znajomek
6 lat temu

Rysiu! Straciłem resztę szacunku do ciebie , PRL juz sie skończył a ty ciagle swoje , nie wygłupiaj sie , to co napisałeś wyżej jest iście w stylu Barei , odebrali dziecku zabawkę i płacze ,

Kuba, jesteśmy zTobą
Kuba, jesteśmy zTobą
6 lat temu

radny Ryza aby zaimponować burmistrzowi jako jego bez etatowy „prawnik, atakuje wolność słowa, której nie zaznał za swojej młodości. Według niego Burmistrzowi wolno wydawać pieniądze publiczne na swoje wypociny, jaki to on jest biedny i pokrzywdzony, a radny Ryza zaciekle broni swojego kolegi. Nie może być tak, że rację ma tylko ten kto ma więcej pieniędzy (sic! publicznych)- każdy ma prawo do wypowiedzi, a jeśli zdanie jest przeciwne nie oznacza to „szczucia” i „jadu”. Najgorszym jadem ze strony nestora Rady jest kłamstwo o „zleceniodawcach”- Kuba jest młodym człowiekiem, który zna się na komunikacji miejskiej znacznie lepiej niż wiekowy pan Ryza

tfuj
tfuj
6 lat temu

A kto to jest J……. L……. Jakiś nowy autorytet. Panie radny nie wychwalałbym tak p. Kmity, bo co można zdziałać za 9 miesięcy. To tylko kosmetyka.

swój do swego ciągni
swój do swego ciągni
6 lat temu

ciekawe, kiedy Pan RR zorientuje sie jak bardzo jest oszukowany… Starszy, naiwny mężczyzna daje się manipulować. Jakie to przykre…

Berni
Berni
6 lat temu

co to za Pan J.L.??? Jeżeli pan radny Ryza już mówi A to niech też powie B, a nie jakimiś inicjałami leci. Nie każdy jest na tyle w temacie olkuskiego piekiełka,że wie o kogo chodzi. Cyba że J.L. jest prawomocnie skazany i nie można podawać jego nazwiska. Radni weźcie się wreszcie do roboty bo ludzie dość już mają waszego ciągłego jątrzenia, gierek, podkopywania dołków, obrabiania innym tyłka itp.