kajaki bukowno

W Bukownie można już korzystać z nowej atrakcji – spływu kajakowego Sztołą. Rekreacyjna oferta dostępna będzie do końca wakacji.

Do dyspozycji miłośników tego sportu jest pięć dwuosobowych kajaków, wiosła, kapoki oraz osprzęt do transportu i ich przechowywania. Zainteresowani wyruszają z przystani przy zalewie „Leśny Dwór”, gdzie można kupić bilety. Meta spływu znajduje się obok mostku przy ul. Borowskiej. 

Pierwsi kajakarze wypróbowali sprzęt w miniony weekend. Podczas Dni Bukowna z nowej atrakcji skorzystało ponad 40 osób. Wtedy oficjalnie rozpoczęto początek sezonu. – Do korzystania z kajaków zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby podziwiać walory przyrodnicze Doliny Rzeki Sztoły z innej niż dotychczas perspektywy. Miejscami silny nurt rzeki, naturalne przeszkody oraz meandry sprawiają, że spływ Sztołą jest ciekawym i emocjonującym przeżyciem. Wytyczony odcinek rzeki można pokonać w czasie do 1,5 godziny. Na każdej z przystani umieszczony jest regulamin spływu oraz niezbędne elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci i toalety, które zapewnią komfort uczestnikom spływu. Mamy nadzieję, że z naszej oferty chętnie będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni odwiedzający nasze miasto – zaprasza burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski.

Spływ kajakowy to część unijnego projektu „Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego”. Projekt obejmuje m. in. przebudowę Domu Turysty „Tramp”, budowę parkingu i miejsc postojowych przy ul. Reymonta, ogrodzenie basen MOSiR – u od strony ul. Reymonta. Projekt zakłada także wytyczenie, oznakowanie i opisanie szlaków turystycznych oraz zakup i montaż elementów małej architektury na szlakach turystycznych: ławek, koszy na śmieci, wiat, stelaży pod tablice informacyjne. Na ten projekt miasto otrzymało dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007 – 2013.

Fot. UM Bukowno

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jedrek
jedrek
8 lat temu

Płaci się 35 złoty na przystani startowej za cały kajak. Byłem i naprawdę warto. Fajna zabawa. My nie goniliśmy, staraliśmy spłynąć spokojnie, ale i tak rzeka czasami ma dość ostry nurt i bywa ciekawie. Nam spływ zajął około godziny.

Arek
Arek
8 lat temu

Jaka cena?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu
Odpowiedz do  Arek

[quote name=”Arek”]Jaka cena?[/quote]
35 za kajak. Bylem. Polecam